Вінниця - прекрасне місто, де приємно відпочивати, гуляти, насолоджуватись життям! Для вінничан та гостей міста пропонуємо ознайомитись з цікавинками Вінниці та з тими місцями, які обов'язково потрібно побачити! І це не просто місця, це місця, які роблять нашу Вінницю особливим містом!
Всі, хто приїздить до Вінниці на екскурсію, знають, що тут можна помилуватися красивою архітектурою міста, відвідати пам'ятки, аналогів яким немає у всій Україні, а ввечері відпочити, спостерігаючи барвисте світломузичне шоу на воді.
Серед головних пам'яток у місті Вінниці слід відзначити як мінімум три унікальних пам'ятки, аналогів яким в інших містах України немає:
✓ колишня ставка Гітлера
✓ музей-садиба Пирогова
✓ світломузичний фонтан Рошен.
Але окрім цих культурних пам'яток у Вінниці ше є багато чого цікавого. Отож дивимось, що цікавого у нашій Вінниці.
Фонтан та набережна Roshen
Єдиний в Україні і найбільший в Європі плаваючий фонтан знаходиться у Вінниці!
Світломузичне шоу фонтанів у Вінниці стало туристичною визначною пам'яткою не лише нашого міста, а й усієї України.
Найбільший у світі річковий світломузичний Фонтан на відкритих водоймищах та реконструйована Набережна «Roshen» були відкриті 4 вересня 2011 року. «Фонтан» розташований в руслі річки Південний Буг й має довжину 140 метрів і висоту струменя до 60 м.
За роки свого існування на Набережній Рошен побували чимало туристів з усіх куточків України! Згадат приємні емоції та ще раз насолодитись фонтаном з висоти пташиного польоту можна переглянувши відео:
Унікальність фонтану Рошен у тому, що він не стаціонарний, а плаваючий, для збереження взимку затоплюється, перебуваючи в холодні дні під льодом. Він найбільший в Європі серед подібних!
І він найкращих для ромнатичних прогуянок уввечері.
Дізнавайтесь про всі заходи Вінниці у соцмережах:
Національний музей-садиба М.І. Пирогова
Музей Пирогова відкритий на території садиби Вишня, де останні 20 років жив і працював видає хірург, анатом, вчений і педагог Микола Іванович Пирогов, якого вважають засновником військово-польової хірургії, а також Товариства Червоного Хреста.
- Telegram
- Музей-садиба Пирогова відносять до найважливіших об'єктів культурної спадщини України!
- На території музею ви зможете побачити:
- ✓ будинок, в якому жив геніальний хірург Микола Івановиич Пирогова, тут є все про життя і діяльність всесвітньовідомого лікаря;
- ✓ музей-аптека з інтер'єрами приймальні та операційної;
- ✓ церква-некрополь, де покоїться набальзамоване тіло ученого Пирогова;
- ✓ меморіальний парк, в якому збереглися дерева, посаджені М.І. Пироговим.
- Графік роботи музею ім. М.І. Пирогова:
- 1. У зимовий та осінній період: 9.00 до 17.30 год.,
- - понеділок вихідний
- 2. У літній період з 1 травня до 1 листопада:
- - вівторок, середа, четвер - 9.00 до 17.30 год.
- - п'ятниця, субота, неділя - 10.00 до 18.30 год.,
- - каса закривається за 30 хв. до закриття музею.
- - вихідний — понеділок
- Водонапірна вежа
- Візитівка Вінниці – 106-річна Башта на Європейській площі, вона була побудована в 1911 році для першого міського водопроводу, як Водонапірна вежа у Вінниці. Дивно, але будівля пір виглядає майже так само, як і раніше.
-
-
- На сьогодні Вінницька вежа - уже не просто колишня водонапірна башта. Це частина культури міста. У Вежі розташована частина музейної експозиції Меморіалу революційної та бойової слави. А також вона є Меморіалом пам’яті вінницьких воїнів, які загинули під час Афганської війни.
-
- Висота вінницької культурною візитівки Вінниці - 28 метрів! З нею розкидається неймовірно гарний вид на місто!
-
-
- А ще Вежа - це улюблене місце вінничан. Особливо гарною вежа виглядає у нічний час:
-
- Графік роботи Вінницької вежі:
-
- працює кожного дня, окрім понеділка;
- - музей працює з 10:00 до 18:00
-
✓ Ціна квитків: для дорослих - 10 грн, для дітей та студентів - 5 грн.
-
✓ Екскурсії: для дорослих - 50 грн. для дітей та студентів - 20 грн.
-
✓ Фотозйомка - 20 грн. Відеозйомка - 30 грн.
-
- Ставка Гітлера Вервольф
- Незважаючи на те, що зараз колишня ставка Гітлера Вервольф практично зруйнована - комплекс є одним з найзагадковіших споруд в центральному регіоні України. Сюди досі влаштовують експедиції.
-
- Знаходиться ця історична пам'ятка неподалік Вінниці, поблизу села пам Коло-Михайлівка.
- "Вінницький Вервольф" фактично був зменшеною копією головної ставки Гітлера "Вольфшанце" у Східній Пруссії.
-
- Ставка Гітлера тоді і зараз дуже відрізняються. Територія ставки у ті часи складалася з двох зон: основної і центральної. Центральна зона була огороджена дротяною сіткою висотою приблизно 2,5 м, а понад нею було натягнуто 2 ряди колючого дроту. Також тут було збудовано електростанцію, а на березі Південного Бугу було споруджено станцію водогону.
- По всій територіх через кожні 200 м встановлено стаціонарні спостережні пости, укріплення, кулеметні гнізда, позиції для польових гармат.
-
- Польова ставка Гітлера «Вервольф» — одне з найзагадковіших місць в Україні часів Великої Вітчизняної війни. Чому найзагадковіших, тому що багато документів втрачено, а від самої ставки залишились лише руїни.
-
- Обласний краєзнавчий музей
- Музей розташований на території колишнього єзуїтського монастиря - нинішнього історико-архітектурного комплексу «Мури».
- Якщо ви ще ніколи не бачили скелета мамонта, то тут ви зможете на нього подивитися. У музеї переставлені унікальні предмети з скіфського і сарматського періодів, велика нумізматичної збори, а також етнографічна колекція: вироби гончарства, ткацтва і вишивки, народний живопис. Фонд Вінницького обласного краєзнавчого музею налічує понад 200 тисяч експонатів.
-
- Вартість квитків на екскурсії:
- - для дітей і студентів - 10 грн;
- - для дорослих – 20 грн.
- Екскурсійне обслуговування у Вінницькому музеї:
- - для дорослих – 100 грн;
- - для дітей і студентів - 50 грн.
- Дозвіл на фотозйомку в музеї – 20 грн.
- Дозвіл на відеозйомку в музеї – 30 грн.
- Вінницькі мури
- Історико-архітектурний комплекс Вінницькі мури складається з оборонних і храмових споруд XVII століття. включає:
- - єзуїтський монастир, костел, колегіум і конвікт (гуртожиток);
- - домініканський монастир і костел;
- - навколишні їх фортечні мури.
- Для того, щоб уберегти споруди від нападів татар та інших загарбників, навколо них було вирішено звести спеціальні укріплення, які пізніше прозвали «мури».
-
- Від оборонних фортець парктчино нічого не залишилося. Натомість колишній монастир зараз слугує приміщення краєзнавчого музею. Старовинним архітектурним ансамблем можна помилуватися, вийшовши на головну вінницьку вулицю - Соборну. Також сьогодні у Вінниці доступні для всіх цікаві екскурсії підземеллями храму Діви Марії Ангельської.
-
- Спасо-Преображенский кафедральний собор
- Преображенський кафедральний собор або був зведений в XVIII як костел Домініканського монастиря. У 1832 році комплекс був переданий у володіння православного духовенства: монастир був скасований, а храм перебудований під православний собор. До 1991 функціонував як зал органної музики. Зараз знаходиться у веденні московського патріархату.
- Адреса собору: вул. Соборна, 23
-
- Незвичайні скульптури та пам'ятки
- Пам’ятники бувають різні. Цікаві й нудні, з історією та просто модні. Вінниця демонструє своїм туристам не тільки класичні скульптури, а дещо незвичне.
-
- Тут можна побачити і сфотографуватися з сучасними героями й образами: дівчиною на кулі, одягнутою в вишиванку, бронзовими музикантом і поетом, художником та його пуделем і навіть зі стоматологом. У центрі міста можна потиснути руку й обійняти монументальну власницю готелю «Франція», зодягнуту в металічне мереживо та парчу. Гарна нагода для любителів «селфі» викласти до соціальних мереж унікальні фото.
-
-
- Ну і звісно, оминути славнозвісний напис "Я ♥ Vinnytsia" не сфотографувавшись - неможливо!
-
- Це відносно нова локація у Вінниці! Це одне з найпопулярніших місць для фотосесій! Тому обов'язково знайдіть хвилинку і сфотографуйтесь тут, щоб мати у своєму альбомі чудову згадку про Вінницю.
-
- Вінницький трамвай
- Вінницький громадський транспорт тепер дивує гостей міста не тільки своєю красою, зручністю та безкоштовним Wi-Fi. Проект «Історична зупинка» – це, фактично, екскурсія містом на… трамваї. Туристи, які їхатимуть маршрутом №4 (Залізничний вокзал – Барське шосе), мають змогу почути чимало цікавих та маловідомих фактів про Вінницю.
-
- А ще можна прокататись з вітерцем на нових сучасних трамваях.
- І що найважливіше, це те, що вінницькі трамваї не лише комфортні, а у сучасні, адже оснащені безкоштовним Wi-Fi!
-
- Єврейський квартал - Єрусалимка
- Єрусалимка - старий єврейський квартал недалеко від сучасного центру міста!
- Напевно, кожному українському місту чи селу є чим похвалитися. У них збереглися культурні місця, які вражають своєю величчю, шиком і красою.
-
- На сьогоднішній день це невелика вулиця міста, яка відома своїми старими будівлями, які здатні перенести в минуле.
-
- Єрусалимка у Вінниці спочатку була невеличким кварталом для єврейської бідноти. Так, на кінець XIX століття більше половини населення Вінниці становили євреї. Всього ж в місті налічувалося близько 23 тисяч громадян. Але ще в XVIII столітті почав забудовуватися новий квартал, який отримав назву «Єрусалимка». Це був ремісничий передмістя Вінниці, в якому оселялися і працювали бідні євреї.
-
- Центральний міський парк
- Центральний парк ім. Горького - улюблене місце для відпочинку та прогулянок вінничан. Також тут часто відбуваються традиційні фестивалі, спортивні події, різні розваги та веселощі.
-
- Площа Центрального міського парку Вінниці становить 40 гектарів.
- На території парку розташовані численні пам'ятники:
- ✓ пам'ятник Максиму Горькому, іменем якого раніше називався парк;
- ✓ пам'ятник воїнам-афганцям, січовим стрільцям та загиблим міліціонерам;
- ✓ «Алея славетних земляків» та алея і пам'ятник закоханим;
- ✓ у парку розташовані концертний зал «Райдуга», стадіон, ковзанка, міський планетарій, численні атракціони й ігрові автомати.
- Також рекомендуємо відвідати один із найстарших планетаріїв України - Вінницький планетарій
-
- Вінниця в мініатюрі
- В Центральному міському парку, замість колишньої Алеї закоханих, є нова локація, де представлено 12 зменшених копій знакових споруд та будівель міста. Відкрили нову "площу" якраз до дня міста, яке святкували цього року 9 вересня.
- Графік роботи парку "Міні-Вінниця":
- - без перерви та вихідних з 1 березня по 1 жовтня з 10:00 до 19:00
- - субота, неділя та святкові дні з 10:00 до 20:00
- - з 1 жовтня по 1 березня з 10:00 до 17:00
- Вартість входу в міні-парк - 25 грн. Квитки можна купити у приміщення Вінницького планетарію.
-
- На площі "Вінниця в мініатюрі" представлені наступні споруди та будівлі:
-
• Будинок реального училища(Вінницький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету)
• Арка до Центрального парку
- •
Водонапірна башта
- • Вінницька обласна Державна адміністрація
- •
Готель "Савой", вул. Соборна, 48
-
-
• "Костел Домініканського монастиря" (Спасо-Преображенський кафедральний собор)
- • Вінницький обласний український академічний музично-драматичний театр ім. М. К. Садовського
-
-
• Миколаївська церква (Старе місто)Вінниця - одне з найкращих міст України!
-
-
-
• "Особняк капітана Четкова" (Департамент архітектури та містобудування ВМР)
-
-
-
• "Особняк-лікарня (Палац)" (ЖЕО)
-
-
-
• "Костел капуцинів-францисканців"
-
-
-
• "Особняк Львовича" (ТРК "Вінтера")
- Дивимося відео чи про всі визначні та цікаві місця Вінниці згадали!)
-
Бронюй готелі у Вінниці тут
-
-
Вінниця - серце Вінницької області! Згадаймо ще трішки цікавих місць самої Вінничини і за що варто пишатись нашому подільскому регіону:
- Ну і для тих, хто ♥ Вінницю і впевнений, що знає все про своє рідне місто, пропонуємо пройти ТЕСТ на ЗНАННЯ ВІННИЦІ!
-
Дивись також:
10 цікавих фактів про Вінницю •
Як і за скільки можна відпочити у Центральному міському парку •
• 15 замків та палаців Вінничини
-
-
-
Міша Паламарчук 10 Квітня
Андрей Лисак 07 Квітня
Ігор Винниченко 01 Лютого
Юрій Левчук 16 Березня
Віталій Савчинський Юрій Левчук 10 Квітня