Унікальний світломузичний фонтан «Roshen» у Вінниці було запущено 1 травня 2024 на новий весняний сезон роботи!
Без попередження, без музичного шоу, без зайвих декорацій!
На сайті корпорації вказано оновлений графік роботи фонтану:
Графік роботи плавучого світло-музичного фонтану у м. Вінниця з 1 травня 2024 р.
Будні дні, крім вівторка
Вівторок – ремонтний день
Святкові та вихідні дні
Більше про фонтан РОШЕН у Вінниці►
Найбільший у світі річковий світломузичний Фонтан на відкритих водоймищах та реконструйована Набережна «Roshen» були відкриті 4 вересня 2011 року. «Фонтан» розташований в руслі річки Південний Буг й має довжину 140 метрів і висоту струменя до 60 м.
Технічні параметри фонтану:
Довжина – 97 м
Ширина – 10 м
Висота центрального струменя – 63 м
Розліт води по фронту – 140м
Потужність водяних насосів – 780 кВт
Кількість підводних ліхтарів – 560 шт
Плавуча платформа – загальні габаритні розміри: довжина 93,8 метри, ширина 7,5 метрів, осадка 1,36 метра, водотоннажність – близько 170 т.
Ще до початку війни вінничани та гості міста мали змогу милуватись світломузичною програмою фонтану Рошен. Найбільш вражаючою та улюбленою для публіки стала програма з синхронізацією музики, світла та лазерних проекторів - "Маленький принц". Її полюбили як дорослі так і діти!
Наразі офіційно не повідомляють про відновдення світло-музичних лазерних шоу!
Тому згадати як це було можемо ось тут, переглянувши відео!
Дивимось на відео:
До улюблених шоу-програм належить і програма "Ельфи". Уривок з цієї програми також можна побачити у відео:
Ще кілька фактів та більше цікавої інформації про Фонтан Рошен у Вінниці:
Цей соціально-культурний та інфраструктурний проект було повністю реалізовано за рахунок інвестиції Фонду Петра Порошенка. Загальна вартість проекту Набережної Рошен і Фонтану перевищує 70 млн. гривень.
Вся територія набережної Рошен знаходиться практично в ідеальному стані. До фонтану 300 м, загальна ж протяжність реконструйованої прибережної зони Південного Бугу у Вінниці - 700 м.
Задля встановлення фонтану та проведення реконструкції набережної були проведені роботи по розчистці русла річки Південний Буг в обсязі 28000 м3 грунту. Використання лазерного проектора з екраном і водно-повітряної суміші, що розподілена по всій довжині фонтану, дозволяє демонструвати на фонтані відео у форматі 3-D.
Унікальність фонтану Рошен у тому, що він не стаціонарний, а плаваючий, для збереження взимку затоплюється, перебуваючи в холодні дні під льодом. Він найбільший в Європі серед подібних.
Платформа побудована за всіма стандартами суднобудівництва, класифікована регістром судноплавства України як стоєчне судно класу К В3, та зареєстрована в реєстрі судноплавства України. Баластна система дозволяє платформі спливати для проведення технічного огляду насосів. Насосна система складається з 67 насосів датської фірми Грундфос, потужністю від 3 до 55 кВт для забезпечення фонтанних ефектів, та 30 насосів для обслуговування баластних цистерн.
Крім горизонтально ряду трубок, з яких під напором б'ють струмені води, є ряд круглих "конфорок" з підсвічуванням, здатних формувати водяні фігури різної форми.
У світлий час доби, фонтан Рошен не менше гарний, хороший огляд відкривається ліворуч, звідки всю конструкцію можна спостерігати в ракурсі на тлі небосхилу.
Коли сідає Сонце, фонтан починає виблискувати без ілюмінації - призахідне світило створює природну підсвічування водяних струменів.
На відміну від більшості фонтанних систем, котрі монтуються у штучних басейнах з системами очищення води, унікальність цього проекту полягає в тому, що фонтан використовує воду «живої» ріки. Тому насосна система спроектована надійно, всі насоси з нержавіючої сталі, важливі елементи продубльовано.
Фонтан Roshen містить рухомі елементи: 4 системи UFO з електроприводом, на кожну з яких змонтовано по 40 форсунок та 11 невеличких фонтанчиків, що обертаються навколо своєї осі. Плавність руху досягається за допомогою перетворювачів частоти Hitachi.
Плавучий фонтан Roshen став одним з символів міста Вінниця та вже занесений до туристичних путівників по Україні.
За рахунок ефекту повного внутрішнього відображення, за допомогою встановлених у води освітлювачів, водяні снопи знизу до верху можуть змінювати забарвлення від жовтого до блакитного.
Читай також:
Катерина Супрун 30 Липня
Nitro Gloom 20 Травня
Александр Фалендыш 09 Жовтня
Дар'я Нiмченко 27 Вересня
Терміново!!!!