Сфера виробництва металевих виробів і конструкцій є досить великою і різноманітною, тому для дотримання якості та точності більшість виробників вважають за краще використовувати токарні верстати з ЧПК. Це високоякісне та продуктивне обладнання, за допомогою якого можна виготовляти деталі будь-якої складності та забезпечити серійне виробництво для оптових клієнтів.
Сучасні верстати токарні з ЧПК використовуються на великих виробничих об'єктах. На даному обладнанні такі види обробки, як обточування, шліфування, свердління та вироблення пазів, виконуються з меншими трудовитратами в порівнянні з автоматичними та напівавтоматичними верстатами.
Як звичайний токарний металообробний або токарний деревообробний, верстат з ЧП, який можна придбати на https://abplanalp.ua/ru/tokarnye-stanki-chpu/, має основні робочі вузли: станину з направляючими супорта та задньої бабки, передню бабку зі шпинделем, корито для збирання стружки, головку для кріплення ріжучого інструменту. Головна особливість – це система мікропроцесорного управління із програмами для обробки деталей. Потрібно лише встановити заготівлю, закріпивши її між центрами, задати програму на пульті та стежити за виконанням роботи. Оснащення змінюється автоматично, і оператор не витрачає на цей час - кілька стадій обробки здійснюються безперервно, наприклад, проточка, відрізка, шліфування і т.д. Зазвичай у комплекті йде 4 – 5 змінних насадок, а універсальний токарний верстат із ЧПК може мати до 6 – 8 ріжучих інструментів. Для захисту людини від стружки, що летить, зона обробки закривається прозорим кожухом.
Переваги
Будь-який верстат токарний з ЧПк має такі переваги:
Обробка ведеться за керуючою програмою у пам'яті, що описує цикли роботи та технологічні режими для конкретної деталі. Верстати токарні з ЧПК мають скорочений час переналагодження в порівнянні зі звичайними токарними верстатами.
Верстати з ЧПК оснащуються системами автоматичного вивантаження та завантаження деталей. Один такий універсальний верстат з ЧПК здатний замінити дещо простіше. Висока точність обробки металевих виробів на такому обладнанні досягається завдяки міцності обробних вузлів, стійкості до вібрацій та використання датчиків зворотного зв'язку. Це гарантує повторюваність деталей, збільшує продуктивність, знижує вартість продукції та зменшує відходи. Використання ЧПК значно підвищує безпеку операторів верстатів на виробництві. Направляючі, якими переміщається супорт чи станина, найчастіше виконуються із сталевого сплаву чи чавуну і фторопласта, що забезпечує роботу устаткування за мінімального терті.
Базова комплектація обладнання передбачає можливість обробки металу в 2 або 3 осях, але кількість керованих осей може бути збільшена до 8-11 в залежності від завдань обробки.
Існують такі основні типи токарних верстатів із числовим програмним управлінням:
Основний принцип токарного обладнання: шпиндель верстата обертає закріплену заготовку в патроні, а різальний інструмент за програмою ЧПК виконує її обробку.