Музей науки - Перший інтерактивний простір

Мала академія наук України відкрила в столиці перший інтерактивний простір "Музей науки"!

Тут можна буде покататися на велосипеді з квадратними колесами, вирушити в космічну подорож, побачити двометрову голограму та 60-кілограмовий кристал, скласти з атомів воду та сіль у доповненій реальності, дізнатися, як побудований організм людини. Загалом на відвідувачів чекає понад 120 інтерактивних експонатів та інсталяцій.

Над експозицією, що складається з 7 блоків, працювали команди з України, Канади, США, Польщі та Швеції. Зокрема, тут представлена виставка "Дивна матерія" канадського Ontario Science Center, одного з найвідоміших наукових і дослідних центрів світу. Виставки "Великі винаходи", "Людина", "Акустика" та "Оптика" розроблені спеціально для "Музею науки" польською компанією Strong Interactions, команда якої працювала над створенням знаменитого Центру науки "Коперник" у Варшаві. А один із ключових експонатів приїхав до Києва з Музею математики в Нью-Йорку. Це трицикл із квадратними колесами, таких у світі всього чотири.

"У Малій академії наук навчаються понад 150 000 дітей з усієї України, - розповідає директор МАНУ Оксен Лісовий. - За останні півтора року наші юні науковці вибороли  80 нагород у найбільших міжнародних наукових олімпіадах і конкурсах. Велика амбіція МАНУ - виховати нову плеяду українських фахівців і повернути Україну на карту провідних наукових країн світу. Інтерактивний простір - ще один наш крок до популяризації науки. Частина експозиції мобільна. В наших планах експонувати її в інших містах і, зрештою, створити такі музеї по всій країні. В "Музеї науки" ми намагаємося, перш за все, зацікавити, оживити беземоційні терміни з підручників, перетворивши їх на об’єкти й інсталяції, показуємо, як формули та закони працюють у повсякденному житті. А всіх юних відвідувачів, які хочуть знати більше, одразу запрошуємо до тематичних гуртків на поглиблене вивчення тієї чи іншої науки".  

Концепцію проєкту організатори описують одним словом - "спектр". Спектр наук, відкриттів і вражень: від запуску блискавки в котушці Тесли та керування роборукою до можливості побачити власний голос, потрапити всередину гігантської мушлі та в дзеркальний тунель з оптичною ілюзією. Окрема зона простору буде присвячена українським ученим. Найбільшим інтерактивним експонатом стане скляна стеля, яка змінює колір, коли відвідувачі вводять на планшетах правильні відповіді на питання зі сфери науки.  

Символічно, що проєкт відкривається в ревіталізованому павільйоні "Наука" на ВДНГ. Побудований у 1958-му для проведення наукових виставок, сьогодні простір знову відчиняє свої двері всім, кому цікаво, як влаштований світ.

"Музей науки" створений Малою академією наук України в колаборації з агенцією Gres Todorchuk і за підтримки Міністерства освіти і науки України. Над айдентикою проєкту працювала агенція Fedoriv, архітектуру павільйону створювала команда MONO Architects. Партнером проекту стала компанія "Фармак". Під час карантину в просторі передбачено посилені заходи безпеки, рекомендовані МОЗУ, а саме: вхід у масках, обмеження кількості відвідувачів завдяки завчасному придбанню квитків із фіксованим часом, дезінфекція інтерактивних елементів експонатів й інших поверхонь. 

Графік роботи:

Середа-П'ятниця 11:00-17:00

Субота-Неділя 11:00-19:00

 Вартість квитка звичайного квитка - 150 грн, 100 грн за особу для шкільних груп від 10 осіб.

● безкоштовний вхід для людей з інвалідністю 1 та 2 групи та дітей, чиї батьки загинули в ході воєнних дій на сході України.

До зустрічі в "Музеї науки" у павільйоні №23 "Наука" на ВНДГ!

Коментувати

Події по темі:

Дивіться також

Блог Moemisto:

Як вітамін D3 у капсулах підтримує... Вітамін D3 – унікальна форма вітаміну D, що частково надходить до організму з їжею (переважно з жирною рибою або риб’ячо...
Динаміка, стиль і технології у комп... У 2021 році іспанська компанія SEAT представила світу свою унікальну розробку електрокара UrbanRebel. Повноцінну серійну...
Читати всі статті