«Дивна місіс Севідж» у театрі російської драми імені Лесі Українки

«Дивна місіс Севідж» у театрі російської драми імені Лесі Українки

Трагікомедія в двох актах.
Тривалість вистави: 2 години 30 хв.
Автор: Джон Патрік.
Режисер-постановник вистави: І.М.Дука.

Чи можна бути нещасним або щасливим, володіючи мільярдним становищем? Чи можуть незчисленні гроші скрасити самоту, наповнити життя теплом і турботою близьких і рідних людей, дати можливість виповнитися заповітним бажанням? І де в нашому цинічному світі, в якому шелест купюр (будь-якого кольору і номіналу) стає єдиною і незрівнянною музикою, відступає розум і вступає у всевладдя безумство?
Ставлячи подібні проблемні питання, автор «Дивної місіс Севідж» наділяє своє творіння - комедію (по Чеховському принципу), - несподіваними, гостросюжетними, екстравагантними поворотами, з гротесковою гостротою характерів, глибоким трагікомізм, пронизливим ліризмом і в чомусь сентименталізмом (але аж ніяк не дешевою слізливістю).
Написана понад півстоліття тому, п'єса ця актуальна і сьогодні. У чомусь зворушлива, відверто смішна, по-доброму наївна, вона зачіпає вічні проблеми протистояння добра і зла, милосердя і співчуття, пошуків сенсу життя в цьому «шаленому, шаленому, шаленому світі» (якщо згадати ще один зразок американської кінокласики).
Думається, що старше покоління глядачів, прихильників і шанувальників Театру ім. Лесі Українки із задоволенням згадає той, старий, добротний спектакль, і мимоволі порівняє його з сьогоднішнім, знайшовши свої достоїнства і в тому, і в іншому. А молодь ... що ж, відкриє, можливо, для себе цю добру п'єсу (без участі «ментів», ділків криміналітету і інших усіляких «агентів безпеки») і полюбить героїв цієї в чомусь забавної, трохи сумної, але глибоко проникливої життєвої історії .

П'єса «Дивна місіс Севідж» має широко відому і прославлену всесвітню сценічну історію. Написана Д. Патріком, американським драматургом і сценаристом, в 1951 році, вона з успіхом йшла на сценах багатьох театрів, у тому числі, і в СРСР, і назавжди залишилася і залишається на сьогодні неперевершеним еталоном драматургії.
Свого часу в Московському театрі ім. Мосради, у виставі, поставленій чудовим режисером Л.Варпаховський, роль місіс Севідж грали три блискучі прими радянського театру і кіно, - Фаїна Раневська, Віра Марецька і Любов Орлова. У Києві, в Театрі ім. Лесі Українки, в 1960-1970-і роки, зовнішність місіс Севідж не менш талановито була втілена Е. Опаловою і А. Ніколаєвою (з подачі режисера-постановника вистави Е.Митницького).
ЦІНА: 50-130 грн.

 

Коментувати

Події по темі:

Дивіться також

Рекомендовано

Блог Moemisto:

Металопластикові вікна, яким довіря... Коли мова заходить про пластикові вікна для квартири чи приватного будинку, на перший план виходить не лише зовнішній ви...
Як вибирати клавішні інструменти по... Майже кожен хотів би вміти грати на піаніно. Але не всі переходять від бажань до дій. Стільки перешкод виникає на шляху:...
Читати всі статті