Фестиваль ядерного стресу "Реакція"

Подія минула
Фестиваль ядерного стресу "Реакція"
Фестиваль ядерного стресу "Реакція" + 1 фото

Цього року – 30-та річниця Чорнобильської трагедії.  Проте, це не перегорнута сторінка, а частина сьогодення. На жаль, глибинного усвідомлення ризиків та розуміння альтернатив атомній енергетиці досі немає. А 15 досі працюючих реакторів, які несуть загрозу повторення Чорнобиля, є. Як і є багато тих, хто заколисаний офіційною риторикою, що Чорнобиль у минулому, а також багато тих, хто забув. 
Але багато хто пам’ятає… Цю пам’ять відтворять 14 травня на теренах “АртПРИЧАЛу” в Фестивалі ядерного стресу «Реакція» – одноденному культурно-інформаційному фестивалі, покликаному об’єднати молодих натхненних митців, літераторів, музикантантів та  фотохудожників з метою створення простору, де можна буде побачити, доторкнутися і врешті зрозуміти, що безпечної атомної енергетики не існує, зате є альтератива. Те, чого ми не зрозуміли тоді – у 1986 році.

Організатори заходу прагнуть складну тематику перетворити на цікаву, творчу та зрозумілу кожному та кожній. У рамках фестивалю буде облаштовано три інтерактивні зони, кожна з яких – погляд зсередини на атомну енергетику та безпечні альтернативи: Зона ураження, АЕС сьогодні та Альтернатива Є.

Зона ураження –територія, присвячена містичному Чорнобилю. Локація буде створена з метою пам’яті Чорнобильскої катастрофи та її жертв. Організатори відтворять частинку тієї атмосфери, яка панує у знівеченій катастрофою Прип’яті.

Ніяка інша індустріальна катастрофа не призводила до миттєвої смерті цілого міста, на це здатен лише «мирний атом». Гості зможуть написати листівки вдячності ліквідаторам, оглянути мистецькі інсталяції, послухати уривки із текстів Нобелівської Лауреатки Світлани Алєксієвіч, яка була свідком подій 1986 року. 
Зона АЕС сьогодні – це погляд на атомну енергетику зсередини. Локація покликана візуалізувати етапи ядерного циклу, кожен з яких навіть за нормальних умов є джерелом радіоактивного забруднення та «неоплаченим рахунком», який ми виставляємо нашим дітям. Відвідувачам потрібно буде одягнути бахіли і шапочки перед входом. А на виході приязний Дід Симон пригостить всіх пончиками і розкаже як перевіряється безпека на українських АЕС.

Aльтернатива Є – pай альтернативної енергетики, енергетичних інновацій та еко-лайфхакіВ. Це територія майбутнього, якій буде приділена окрема увага, адже уже зараз є безпечні альтернативи атомній енергетиці, але їх розвиток «б’ється головою об стіну» старої радянської системи, яка все ще панує в українській енергетиці. 
Під вечір на відвідувачів чекає атмосферна музично-літературна програма. 
Вхід вільний. Вихід – з новими думками.wink 
З питань інформаційного партнерства звертатися до медіа-координатора фестивалю ядерного стресу - Anna Balatska, 063 127 28 87.

Захід на фб – https://www.facebook.com/events/845499458928658/ 

**Ініціатор фестивалю – природоохоронна громадська організація Національний екологічний центр України (НЕЦУ). НЕЦУ працює на захист природних територій, біорізноманіття, для попередження глобальних змін клімату та негативних наслідків енергетичного сектору. Над організацією фестивалю натхненно працює команда Екоцентру (спільнота волонтерів і активістів, які підтримують місію НЕЦУ).

Коментарі до події:
Слідкуй за MoeMisto!
Підпишись на щотижневий анонс та читай нас у соціальних мережах
Дивись інші події
Міжнародний фестиваль поезії "Київські лаври"
Суспільні події Міжнародний фестиваль поезії "Київс...
Ср. 24 Травня
Ночь в музеях Киева
Суспільні події Ночь в музеях Киева
Вт. 23 Травня 12:00
25-й Пробіг під каштанами Рекомендовано
Суспільні події 25-й Пробіг під каштанами
Нд. 28 Травня 09:00 - 13:00
День Києва на Софії
Суспільні події День Києва на Софії
Ср. 24 Травня
Презентація книги Сергія Лойко "Рейс"
Суспільні події Презентація книги Сергія Лойко "Рей...
Чт. 25 Травня 18:30 - 21:00
Віночок миру і добра
Суспільні події Віночок миру і добра
Пт. 26 Травня 11:00 - 20:00
Співоче поле: Японія очима України
Суспільні події Співоче поле: Японія очима України
Пт. 26 Травня
День незалежності Грузії в Україні
Суспільні події День незалежності Грузії в Україні
Сб. 27 Травня 11:00
Блог Moemisto
Киев. Годы войны
Киев. Годы войны Вторая мировая война началась в 1939 году, в Киев она пришла в 1941... Специально к 9 мая редакция moemisto.ua  подгото...
Київські зони відпочинку для пікніка
Київські зони відпочинку для пікнік... Сезон пікніків відкрито! Спеціально для цього Київзеленбуд облаштовує в парках і скверах зони для відпочинку.
Безопасные поиски работы с Jooble
Безопасные поиски работы с Jooble Jooble — поисковая машина, которая собирает с различных сайтов вакансии от разных предприятий, компаний, сайтов по трудо...