Київська Весна: Концерт з диригентом Теодором  Кучаром (США)

Київська Весна: Концерт з диригентом Теодором Кучаром (США)

У рамках Міжнародного музичного фестивалю «Київська весна-2019»! Концерт з диригентом Теодором Кучаром відбудеться у Національній філармонії України 22 травня. Початок - о 19.00. Вартість квитків становить від 80 до 400 гривень.

Серед виконавців - Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України.

Чоловічий хор Університету м. Лунд (Швеція).

Солісти:

МАРІЯ ФОРССТРОМ (мецо-сопрано) Швеція.

ГАБРІЕЛ СОУВАНЕН (баритон) Швеція.

Програма:

Р. Придаткевич – Симфонічна поема «З вершин та рівнин».

М. Равель - «Шехеразада», вокальний цикл на тексти Трістана Клінгсора .

Я. Сібеліус – Симфонія «Кулерво» для солістів, чоловічого хору і оркестру, тв. 7.

Програма  концерту Теодора Кучара цікава з кількох поглядів. Насамперед, самі твори. Музику Моріса Равеля та Яна Сібеліуса у нас наче б то й знають, але «Шехаразада» першого і Симфонія «Кулерво» другого звучать на українській сцені, м’яко кажучи, нечасто. Поміж тим равелівський вокальний цикл на слова Трістана Клінгсора – яскравий зразок орієнталізму в класичній музиці. Композиція захоплює чарівливими східними інтонаціями, колоритною оркестровкою. Тоді як «Кулерво» – це інспірований карело-фінським епосом, сказати б, музичний трилер, веристські опери поруч з яким відпочивають. Власне тому, як іронізував Сібеліус, він надав перевагу саме чоловічому хору, жінки ж можуть сприйняти сюжет твору (а тут є мотиви самогубства, інцесту) занадто близько до серця і не зможуть співати.

Щодо третього композитора у програмі, маловідомого й забутого випускника Львівської гімназії та Віденської музичної академії Романа Придаткевича, автора понад 200 музичних творів, то це – рідний дід Теодора Кучара.

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення