Крістофер Макос: Доба Енді Воргола

Крістофер Макос: Доба Енді Воргола

Всі анонси від: ІЗОЛЯЦІЯ

Фонд ІЗОЛЯЦІЯ презентує виставку "Крістофер Макос: Доба Енді Воргола", на якій вперше в Україні представлено роботи всесвітньо відомого американського фотографа, близького друга Енді Воргола, Крістофера Макоса. У рамках виставки до Києва завітає сам автор.

Виставка складається з двох частин. У першій 20 оригінальних світлин Макоса представляють панораму богемного Нью-Йорка 1970-80-х років у момент розквіту культури поп-арту та панку; у другій 8 робіт із фотосерії Altered Images показують Енді Воргола в образі його жіночого alter ego. Сповнені дружньої невимушеності та приязні, що поєднувала Крістофера Макоса з його героями, світлини є щирими, інтимними і тонкими документами епохи, на яких, окрім Воргола, постають такі ікони сучасного мистецтва і поп-культури як Сальвадор Далі, Джон Леннон, Мік Джаггер, Лайза Мінеллі, Кіт Харінґ, Жан-Мішель Баскія, дрег-квін Дівайн та багато інших.

Світлини з серії Altered Images, створені протягом 48 годин 1981 року в студії Макоса, зображуть Енді Воргола у різних жіночих туалетах і зачісках, піднімаючи питання кросдресінгу, рольових ігор та конструювання ідентичності. Роботи інспіровані дадаїзмом та іконічною серією фотопортретів Марселя Дюшана в образі Rrose Sélavy авторства Мана Рея. Енді Воргол на фотографіях Крістофера Макоса не намагається косметикою і перуками цілковито приховати свою маскулінність – навпаки, він безстрашно демонструє свою слабкість, непевність і гендерну дуальність, притаманну кожній людині. У цій відвертості митець проявляє свою інакшість, не боячись бути тим, ким він є насправді, попри усталені норми суспільства.

Крістофер Макос (нар. 1948) – американський фотограф і художник, учень Мана Рея. Саме Макос навчив Енді Воргола фотографувати, а також познайомив його з творчістю Жана-Мішеля Баскія та Кіта Харінґа.

Виставка триватиме до 28 вересня 2017. Розклад виставки: 12:00 - 20:00, без вихідних.


 

Коментарі до події (1)
Отримуйте
регулярні оновлення