Петро Чайковський. Симфонії №5 та №6

Петро Чайковський. Симфонії №5 та №6

Всі анонси від: Національна філармонія України

11 листопада у Національній філармонії України звучатиме музика Петра Чайковського – П’ята та Шоста симфонії. Наступного року світ відзначатиме 180-річчя від дня народження цього композитора.

Петро Чайковський любив бути в Україні, зокрема, в Києві. Творами Чайковського кияни захоплювались ще за життя композитора. Тут він зустрічався з Миколою Лисенком, слухав хор у Софії Київській та прем’єри власних опер. Декілька творів Чайковський написав саме в Україні, зокрема, дві симфонії, романси на вірші Тараса Шевченка та Перший фортепіанний концерт. Але П’ята та Шоста симфонії – це музика пізньої творчості композитора, яка не менш популярна, ніж всі його твори.

П’ята симфонія написана Чайковським 1888 року в Німеччині, присвячена його німецькому другу й викладачу Теодору Аве-Лальеманту. Задум Шостої виник 1889 року. Прем’єра під орудою автора відбулася в Санкт-Петербурзі за дев’ять днів до його смерті 1893. Хоча Шоста симфонія має назву «Патетична», в ній відчутні філософські роздуми про життя й смерть.

ПЕТРО ЧАЙКОВСЬКИЙ

Симфонії № 5 мі мінор
№ 6 сі мінор («Патетична»)

Національний заслужений академічний
симфонічний оркестр України

Художній керівник і головний диригент - ВОЛОДИМИР СІРЕНКО.

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення