Ріхард Вагнер. Національний академічний духовий оркестр України

Ріхард Вагнер. Національний академічний духовий оркестр України

Всі анонси від: Національна філармонія України

11 грудня у Національній філармонії України звучатиме вишукана музика Ріхарда Вагнера у перекладенні для духового оркестру? Чому ні!

Відомо, що оркестр Вагнера відрізняється від традиційного симфонічного оркестру саме збільшенням і розширенням групи мідних духових інструментів. Якщо в класичному оркестрі сидить один-двоє валторністів – в оркестрі Вагнера їх повинно бути четверо. Найбільший склад духових у тетралогії «Перстень Нібелунга»: тут композитор вводить квартет туб, спеціально сконструйованих (так званих «вагнерівських туб»), басову трубу, контрабасовий тромбон і аж вісім (!) валторн. Уявляєте собі цю міць? Але оркестр Вагнера унікальний тим, що навіть у момент шаленого fortissimo він звучить бархатисто м’яко.

Грають у Києві Вагнера не так часто (час від часу ситуацію змінюють заїжджі гастролери). Його реформаторські опери не ставлять. Хоча в Києві, ще за життя Вагнера звучав «Тангейзер». Як виняток, цьогоріч у березні здійснено львівським оперним постановку «Лоенгріна». І все. Чому?

По-перше, це понадскладно (особливо, у випадку театральних постановок: по всій Європі співаків, що спеціалізуються на операх Вагнера не так багато), а по-друге, якби не прозаїчно це прозвучало, – … у нас немає місця. Навіть, у Колонному залі Національної філармонії, щоб зіграти Вагнера повним складом симфонічного оркестру – так як і приписав композитор – музиканти повинні сидіти не лише на сцені, але й на балконі.

Як вийде з положення Національний духовий оркестр України під диригентською паличкою Михайла Мороза, взявшись за амбітний проєкт? Приходьте, побачите й почуєте! Напівбожественна музика Вагнера справді варта того.

РІХАРД ВАГНЕР

Фрагменти з опер «Лоенгрін», «Летючий голландець», «Загибель богів», «Нюрнберзькі мейстерзінгери», «Тангейзер», «Рієнці».

Національний академічний духовий оркестр України.

Диригент – МИХАЙЛО МОРОЗ.

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення