Samskara - Виставка цифрового мистецтва

Samskara - Виставка цифрового мистецтва

У Києві запрацює всесвітньо відома мультимедійна виставка «SAMSKARA». Діджитал-алхімік Андроїд Джонс і команда 360Art відкриє на Львівській площі портал в інші світи -- імерсивну виставку «SAMSKARA».

«SAMSKARA» -- це виставковий проект з елементами занурення. Тут більше 70-и картин і голограм доповнених проекціями, 18-метрова панорама з творами Андроїда Джонса та повнокупольний кінотеатр з шоу Samskara 360, яке отримало 4 світові кіно-нагороди. VR-гра, інтерактивні інсталяції, неймовірні декорації -- все це і навіть більше з 15 листопада на 2000 квадратних метрах Будинку одягу (Львівська площа, 8). Щоб створити такий амбітний виставковий проект свої зусилля об'єднали фахівці з США, Великобританії, Китаю, Таїланду та України. В результаті сучасне мистецтво Андроїда Джонса зустрілося з передовими виставковими технологіями та народилася імерсивна виставка Samskara. Імерсивність -- це ефект занурення, це шлях, по якому людина відкриває для себе художній світ. У всесвіт Samskara гості будуть потрапляти через дзеркальний лабіринт, що дає можливість не просто вдивитися в себе, але ще і зробити ефектні фото. На території виставки є простір для лекцій, арт-воркшопів, майстер-класів, dj-сетів і вечірок. Таким чином «SAMSKARA» створює принципово новий виставковий формат, який стирає межі між світами високого мистецтва і повсякденності. Саме цей формат доводить до логічного завершення концепцію «картин-вікон», або «картин-ключів» Андроїда Джонса, дає величезний простір для натхнення та інтерпретації, кожен може отримати своє власне унікальне враження, тому що «SAMSKARA» у кожного своя. «Самскара» в перекладі з санскриту - це несвідоме з'єднання всіх вражень та досвідів, які ми отримали в цьому (або в минулих) життях.

«Вперше у нас будуть інтерактивні проекції, з якими можна взаємодіяти. Основа таких інсталяцій - система кінект: коли люди рухаються перед проекцією, вона змінюється від їх рухів, - розповідає про оновлення Samskara арт-директор виставки та представник компанії 360Art в Україні Анна Духнівська. - Саме шоу Samskara, яке вперше було презентовано на фестивалі в Fiske Planetarium в США, ми покажемо в спеціально побудованому всередині Будинку одягу купольному 10-метровому кінотеатрі 360 °. І купол, і контент - повністю наша розробка. Одну зі своїх місій наша студія бачить в тому, щоб доносити знання про нові технології, концептуальні ідеї та приголомшливі можливості для їх використання в мистецтві та освіті».

Завдяки роботі міжнародної команди в грудні цього року виставка Samskara відкриється в Лос-Анджелесі в Arts District LA. На сьогоднішній день шоу Samskara вже побачили понад 80 тис. чоловік! В Україні виставка Samskara буде особливою, тому що організатори хочуть об'єднати під одним дахом різних представників арт-спільнот. Наприклад, київський архітектор і дизайнер Євген Ващенко, який спеціалізується на параметричній архітектурі, створить для Samskara геометричний арт-об'єкт, який стане частиною аудіо-візуального перфомансу на відкритті, а потім увійде в постійну експозицію. Медіа художник, продюсер Михайло Мироненко, відомий під музичним псевдонімом Strukturator спільно з компанією Ableton створить на виставці інтерактивну інсталяцію. Відвідувач виставки отримає можливість граючи об'єднувати кольорові герци своєї особистості, синтезувати рух і форму в проекції на стіні. Портал в інші світи відкриється на Львівській площі 15 листопада.

Виставка буде працювати щотижня з вівторка по неділю з 13:00 до 23:00. Малюки до 7 років зможуть побачити Samskara безкоштовно. Квиток для дітей у віці 7-12 років коштує 150 грн (при обов'язковому супроводі дорослого). А вхід на виставку для всіх інших буде 250 грн в будній день, і 300 грн - у вихідний.

Андроїд Джонс - незвично різносторонній художник. Він створював концепти персонажів і ландшафтів для «Lucasfilm», серії «STAR WARS», для «Аватара» Джеймс Кемерона та ігор Nintendo. Також він відомий своїми візуальними шоу-проекціями, в тому числі на Емпайр-стейт-білдінг і на будівлі оперного театру в Сіднеї, де мепінг-імпровізація здійснювалася під акомпанемент симфонічного оркестру. Художник проявив себе і як дизайнер: він оформлював платівки музичних альбомів і навіть створював декорації, зокрема для прощального туру першопрохідців Вудстока, легендарних The Grateful Dead і Джеррі Гассе.

«Я багато вивчав індійську філософію. Особливо Бхагавад-Гіту. Це яскрава і одночасно глибока книга! Все своє життя я намагався проникнути за межі зовнішньої форми, того, що ми бачимо щодня. Я хотів побачити вищу істину і я зрозумів, що вона всюди! У звичайних предметах, в навколишньому світі, в природі, в стінах будівель мегаполісу, в нашій повсякденній рутині, вона проявляється і присутня буквально у всьому... Але ми не хочемо цього розуміти, ми не бажаємо цього бачити! І при цьому ми всі майстри в тому, щоб навішати на себе побільше кайданів, ланцюгів і замків... Тому, в кінцевому рахунку, це шоу можна порівняти з величезною колекцією ключів, які я створював останні десятиліття в своїй маленькій майстерні. Таким чином я роблю азартну ставку в надії, що люди, які відвідують виставку, випадковим чином підберуть ключі до своїх замків. Я не знаю хто прийде на виставку, які саме у цих людей замки і які ключі до них підійдуть... Але я знаю, що якщо ви будете досить уважні і проведете на виставці досить часу, то якісь замки обов'язково відчиняться. І коли це станеться, напевно ви мимоволі вимовите: «Господи! Вау, так ось воно що! ». Я знаю це, тому що працюючи над цими картинами і створюючи цю виставку я і сам так само розкривав замки і скидав ланцюги».

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення