Оскар і Рожева Пані - Вистава

Оскар і Рожева Пані - Вистава

2 грудня у приміщенні Національного академічного драматичного театру ім. Франка відбудеться показ благодійного театрального проекту «Оскар і Рожева Пані» за мотивами всесвітньо відомого  роману класика сучасної світової літератури Еріка-Еммануеля Шмітта.

«Оскар і Рожева Пані» (Oscar et la dame rose) – це тринадцять щемливих листів безнадійно хворого хлопчика Оскара до Бога. У своїх посланнях приречений малюк благає Всевишнього про милосердя, про радість хоча би в останні дні життя, про гармонію та любов у цілому світі. Посередником поміж Богом та людьми для Оскара стає дивовижна жінка. Колись вона виступала на цирковій арені у ролі боксера, тепер – сестра милосердя. Це і є Рожева Пані. Чуйна та духовна людина. Монологи Оскара, адресовані Богу, та діалоги Оскара з Рожевою Пані складають внутрішній сюжет емоційної та катарсисної книги Еріка-Емануеля Шмітта, яку сам автор визначив як роман. Твір вперше опубліковано 2002 року, і він відразу здобув мільйони шанувальників у світі. 2009-го книга видана українською мовою.

Актриса Ірма Вітовська, гурт «Океан Ельзи», режисер Ростислав Держипільський, художник Андрій Ярмоленко, хореограф Ольга Семьошкіна об’єднують творчі зусилля в реалізації благодійного театрального проекту «Оскар і Рожева Пані».

Проект проходить за підтримки благодійного Фонду «Мати Тереза» за фінансового сприяння Міжнародного фонду «Відродження». Партнери  - Міністерство культури України, Київська міська державна адміністрація, Національна оперета України.

«Це емоційно насичений проект. Ми хочемо привернути увагу бізнесменів, впливових людей до цієї проблеми, взагалі людства, щоб вони подивилися в очі цим дітям і відкрили щось нове. Це реалістичний проект. Ми не можемо стояти сьогодні осторонь і казати, що у нас все нормально, оскільки, на жаль, у нашій країні починають щось робити, коли стає вже занадто пізно. А даний захід покликаний звернути увагу на дітей, яким вкрай необхідна наша допомога. Такі соціальні проекти змінюють нас, роблять добр ішими, чуйними один до одного – створюють країну з людським обличчям», - зазначив художній керівник Національної оперети, народний артист України Богдан Струтинський.

За офіційними даними, щороку майже 17 тис. українських дітей потребує паліативної допомоги – тобто потребує нашого співчуття та милосердя. Багато маленьких українців з різними захворюваннями найчастіше помирають або вдома без якісної паліативної допомоги та належного знеболення, або в реанімаційних відділеннях – відірвані від родини. Проблема доступу до якісної паліативної допомоги в Україні не визнана на національному рівні, не забезпечена на регіональному рівні.

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення