Виставка декоративного розпису Тамари Гордової

Виставка декоративного розпису Тамари Гордової

ВИСТАВКА ДЕКОРАТИВНОГО РОЗПИСУ ТАМАРИ ГОРДОВОЇ

6 червня о 16. 00 у Національному музеї декоративного мистецтва України  відкривається виставка творів декоративного розпису заслуженої художниці України з м. Черкаси Тамари Гордової.

Виставкова експозиція презентує близько 30 робіт відомої художниці, виконані в авторській техніці розпису пером, в якій Тамара Гордова працює близько півстоліття. Ця техніка виконання дає можливість майстрині досягти надзвичайної ажурності ліній та легкості малюнка.

Творчий доробок мисткині складає понад двохсот творів, серед яких – декоративні розписи,  тематичні панно, монументальні розписи, писанки. Одна з особливостей декоративних розписів Тамари Федорівни – це синтез її художніх творів з поезією та музикою.

Переважна більшість робіт на виставці є частиною великої серії розписів «Тобі, з тобою і без тебе» (1996–2000), створеної у творчій співпраці з черкаською поетесою Людмилою Тараненко.

Народилася Тамара Федорівна 30 серпня 1948 року в селі Цвітна Кіровоградської області, в сім’ї відомих народних майстрів Марини Мукіївни та Федора Петровича Гордових. Закінчила Одеське художньо-театральне училище (1974), Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури (2007). З 1976 року – учасниця багатьох виставок, 80 з яких – персональні. З 1984 року – членкиня НСХУ.

Зацікавленість мовою символів, бажання їх досліджувати привели Тамару Гордову до вивчення історії мистецтв на факультеті мистецтвознавства в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. Диплом захистила на тему «Декоративний розпис Черкащини» під керівництвом Володимира Могилєвського.

В колекції Національного музею декоративного мистецтва України зберігаються писанки, виконані майстринею в її авторській техніці.

Виставка триватиме до 30 червня.

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення