Виставка пошкоджених ікон "Ре-місія"

Виставка пошкоджених ікон "Ре-місія"

З 2 грудня 2016 року до 24 січня 2017 року триватиме Виставка пошкоджених ікон "Ре-місія" з фондової колекції Музею Івана Гончара, всі ікони різних ступенів пошкодження та різного часу створення – від XVI до кінця XIX століття.

Час і людське блюзнірство позначились на тілах ікон. Кожен твір протягом свого життя пройшов через випробування війнами та політикою радянського атеїзму. Свідки варварських часів, святі мученики і мучениці, пережили своє мучеництво вдруге: їм затирали вуста, виколювали очі, сікли руки й лики, час точив єство, від’єднував фарбу… Драматичні колізії зайвий раз підтверджують думку про живе сприйняття ікони, провідника божества і навіть їх ототожнювання.

Термін «ремісія» в назві до виставки обраний не випадково, в медицині він означає тимчасове припинення прогресування хвороби. Для цієї виставки він має подвійне, ідейне значення: з одного боку, в історичному плині – це ремісія духовності, в іншому – мається на увазі особлива місія покладена на іконопис, що спонукає до самовдосконалення, пізнання внутрішнього «я».

Коментарі до події
Дивись інші виставки Дивитись всі
Цікаві статті
Отримуйте
регулярні оновлення
Афіша Києва завжди з тобою - долучайся до нас у Facebook