Виставка резидентів арт-проєкту Заземлення

Виставка резидентів арт-проєкту Заземлення

2 грудня о 19.00 у креативному просторі IZONE (вулиця Набережно-Лугова, 8) відбудеться відкриття фінальної виставки учасників резиденції Заземлення.  

Протягом дев’яти місяців 2021 року фонд ІЗОЛЯЦІЯ разом  із Соледарською ОТГ та за підтримки Українського культурного фонду проводив серію короткострокових резиденцій Заземлення у Соледарі для 19-ти художників(ць) та дослідників(ць), що працюють з темою Антропоцену, впливу людини на навколишній світ.  У своїх роботах вони звертались до індустріальної історії краю, змінених діяльністю людини ландшафтів та природного різноманіття сходу України. Резиденти створили художні проєкти у форматі відео, фотографії, скульптури, живопису, інсталяції та аудіо-прогулянки. Це дозволило побачити маленьке містечко, що відоме як центр видобутку солі у країні, абсолютно по-новому. 

На виставці можна буде побачити «Ботанічний альбом Соледару» (художниця Богдана Войтенко) , Набір листівок «Соледар: Книга Буття»  (мисткині Наталя Михальченко та Юлія Кириченко ) картина  ‎«Солерос» ( художник Віталій Агапєєв) , серії фото з вишивкою  «Лінії Землі» та «Сіль і тепло»  (журналістка Наталя Любченкова), скульптура «Сліди» (художниця Валентина Беро) та фільми «Salicornia» і «Провалля» (режисерка Зоя Лактіонова), «Заземлення» (дует @shallow_wat, @some_static_pictures), «ДонСода», «Сила тяжіння шахт» та «Карфаген зруйновано»  (журналіст та музикант Назарій Заноз),  «Белокаменка» та «Сон» (дует Open Place), «Landscape» (дует Ruins collective), «Випадок в сам'ї звіроящерів»  (Євген Коршунов).  Також поспілкуватися з художниками та побачити спеціальну фотодокументацію резиденцій Заземлення, що дозволить  дізнатись, як проходив кожен етап проєкту.

Адреса: вулиця Набережно-Лугова, 8 (креативний простір IZONE)

Виставка триватиме до 15 січня

На початку 2020 фонд ІЗОЛЯЦІЯ, що на той момент 6 років перебував в Києві після озброєного захоплення його території в Донецьку, прийняв рішення повернутися на схід України. Для цього обрали маленьке промислове місто за кілька десятків кілометрів від лінії розмежування – Соледар. За словами ініціаторів проєкту, у цьому місті особливо помітна людська активність, в тому числі, спрямована на зміну атмосфери та літосфери планети. Метою проєкту Заземлення було привернути увагу людства до екологічних проблем, спровокованих людською діяльністю, що ставить на меті економічне збагачення і таким чином виснажує планету. А одними з основних принципів роботи в Соледарі для ІЗОЛЯЦІЇ була і досі є співпраця з локальними спільнотами, просування та обмін професійними знаннями та ресурсами інституції і надання підтримки в розвитку потенціалу меншим організаціям в регіоні.

Подія також буде транслюватися онлайн за посиланням

Потрапити на подію можна тільки за наявності сертифікату  про вакцинацію чи негативного ПЛР-тесту зробленого не пізніше 72-х годин.

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення