Виставка творів з деревини Анатолія Обельця

Виставка творів з деревини Анатолія Обельця

Дерево мого життя. Анатолій Обелець

23 липня  у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкрилась персональна виставка творів з деревини майстра сюжетних та орнаментальних композицій Анатолія Обельця.

Вперше широкий загал матиме можливість познайомитися з творами українського художника, виконаними в техніці інтарсії.
Різьблення по дереву – одне з головних захоплень митця. Багато років він працює в техніці, яку колеги називають «обелець-інтарсія». Його панно – це рельєфні мозаїчні зображення з пластинок (сегментів) деревини різного кольору. Після випилювання деталі шліфуються, їм надається різна висота, щоб зібрана композиція отримала об’єм. Часто автор використовує дошку сосни, з масиву якої створює одночасно картину та раму.

Улюблена тема творчості – сакральна. Композиції на євангельські теми опрацьовані ретельно. Крім основного сюжету в них присутні стилізовані краєвиди, окремі квіткові та антропоморфні мотиви, а також написи, що розкривають зміст зображуваного. «Дерево життя» – ще один улюблений мотив, різні варіанти якого сьогодні розробляє автор.

Художника знають й за кордоном як експерта з мозаїчної техніки. З ним співпрацюють фахові видання, що спеціалізуються на майстер-класах.
Твори Анатолія Обельця зберігаються в приватних збірках шанувальників його мистецтва в багатьох країнах світу: Польщі, Італії, Ізраїлі, Німеччині, Канаді, США, Австралії та ін.

Виставка триватиме до 16 серпня 2020 р.

Коментарі до події
Розклад
Отримуйте
регулярні оновлення