Внутрішня Японія

1 лютого в МВЦ «Музей історії Києва» відкривається виставковий проект “Внутрішня Японія”, приурочений року Японії в Україні. На виставці буде представлено близько 30 робіт провідних українських художників, які продемонструють власне бачення Японії та культури цієї неповторної країни.

«Внутрішня Японія» - виставка, що буде цікавою як тим, хто побував у Японії, так і тим, у кого поїздка до Країни Сонця, що сходить, ще попереду. Японія – країна квітучої сакури, магічно-привабливий край гейш і самураїв, Соні та Тойоти, Мурасакі Сікібу та Муракамі Харукі. Здавалося б, цю країну витонченої екзотики знають усі, проте вона загадкова, як посмішка Джоконди – подобається, інтригує і щось приховує. У багатьох реальних та уявних поціновувачів японської культури існує своя “Японія” як ідеал гармонічного поєднання краси та сили, витонченості та мужності, традицій та сучасності, холодного раціо і чутливості.

Що для нас, українців, Японія? Японія зовнішня, реальна і Японія внутрішня, уявна? Як вони співіснують, уживаються між собою? Куди нас веде цей шлях на Схід? Мета проекту “Внутрішня Японія” – відтворити засобами візуального мистецтва ту роль, що відіграє японська культура у духовному світогляді українців, переосмислити кліше та встановити нові, інколи зовсім несподівані зв’язки і сенси. На виставці також буде представлено каталогу проекту. Організатори планують показати проект в інших містах України та в Японії.

Учасники проекту: Андрiй Блудов, Микола Журавель, Костянтин Зоркін, Гамлет Зiнькiвський, Олексій Іванюк, Наталія Карпінська, Наталія Корф-Іванюк, Роман Романишин, Сергій Савченко, Петро Сметана, Денис Струк.

Куратор проекту: Андрій Накорчевський.
За підтримки: - Посольства Японії в Україні; - Міністерства закордонних справ України; - Українсько-Японського центру КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Організатор: Фонд Культурних Ініціатив “ArtHuss”
Проектний менеджер: Дар’я Кузнєцова

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення