Творча весна у Музеї-садибі родини Антоничів

Творча весна у Музеї-садибі родини Антоничів

21 березня, у неділю, о 13 годині у Музеї-садибі родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії) відкриють виставку скульптури і живопису "Творча весна". Її автори – сім’я Оврахів: Володимир, Тамара, Андрій, Роман з дружиною Ольгою (дочка відомого різьбяра Володимира Данилюка), Тарас Данилюк. Це команда художників професіоналів у різних жанрах образотворчого мистецтва: живописі, монументальній скульптурі, камерній і монументальній кераміці, графіці. Вони учасники обласних, республіканських, міжнародних виставок, симпозіумів, пленерів.

Володимир Оврах – народний художник України. Він є тим стрижнем, на якому тримається уся родина. Народився Володимир Оврах 10 липня 1953 року у Миргороді на Полтавщині. Після закінчення середньої школи навчався у Миргородському керамічному технікумі імені Миколи Гоголя, згодом на відділенні художньої кераміки Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва (сьогодні – Львівська національна академія мистецтв). Тут зустрів свою майбутню дружину Тамару, з якою вже не один десяток років творить в галузі монументального мистецтва. Володимира Михайловича знають далеко за межами рідного краю. Його роботи бачили в Польщі, Італії, Англії, Німеччині, Аргентині, Канаді. Чимало творів зберігаються у музеях і приватних колекціях.

Сини художників Роман і Андрій також пішли стопами батьків. Вони отримали мистецьку освіту у Львівській національній академії мистецтв: навчалися на кафедрах кераміки і монументально-прикладній скульптурі.

Спільно з батьком Володимиром хлопці створили пам’ятники Тарасові Шевченку, героям Небесної Сотні, композиторові Миколі Леонтовичу, державному діячеві Симону Петлюрі...

В експозиції Музею-садиби родини Антоничів художники представлять скульптури "Ейфорія", "Дівчина в вінку", "Колискова" й інші, виконані в граніті, пісковику, камені, гіпсі, алебастрі; натюрморти й пейзажі. Серед них - "Кульбаба", "Позитив", "Ранкова кава", "Живі іриси", "Новобудови".

Роботи вражають довершеністю й глибиною думки, чарують гармонією фарб. Їх поєднує одна спільна риса – велика любов художників до рідної землі.

Виставка буде відкрита до травня.

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення