Українські художники у вирі тоталітарного часу

Українські художники у вирі тоталітарного часу

Все анонсы от: Одесский художественный музей

На черговій лекції в рамках освітної програми до виставки Спецфонд: Репресоване Мистецтво про художнє життя України у 1920-30-х роки розповість мистецтвознавиця Дарина Якимова. 

1920-ті роки — час радикального переосмислення мистецтва, його функції, значення та розуміння. Художники з великим ентузіазмом відгукнулися на нові ідеологічні виклики та конструювали новий пролетарський світ, оформлювали побут і життя нової «радянської людини». 

В цей час з’являється перший український хмарочос (харківський Держпром), будуються соцмістечка, а в Київському художньому інституті відкривають новий факультет Формально-технічних дисциплін (Фортех), на якому викладають найпрогресивініші художники. 

Але дуже скоро численні газети і журнали, що стали рупорами партійної пропаганди, почали піддавати нове мистецтво нищівній критиці, ідеологічному цькуванню, органи ГПУ вносили мистців в списки соціально небезпечних та контрреволюційних.

В 1930-х роках почався справжній терор проти сучасного мистецтва. Багато талановитих художників зазнали цькувань і репресій, а їхні твори були знищені чи на довгі роки заборонено. 1930-ті роки — час «Розстріляного відродження», час культурної руїни.

Протягом цього часу культура піддавалася найбільш відчутним втратам та деформаціям в результаті панування тоталітаризму, який став складовою людської психології і свідомості.

Потрібна попередня реєстрація по кнопке в анонсе

 

Одесский художественный музей
 Тел.: (048) 723 7287
Комментарии к событию
Получайте
регулярные обновления
Афиша Одессы всегда с тобой - приобщайся к нам в Facebook