Виставка «Метафізика. Острів»

Виставка «Метафізика. Острів»

Все анонсы от: NT-Art Gallery

📢 Запрошуємо на відкриття виставки «Метафізика. Острів» до галереї сучасного мистецтва NT-Art в Одесі, що відбудеться у п’ятницю, 22 жовтня, з 18.00 до 20.00.

❗ Ми проводимо захід, адже всі організатори вакциновані від COVID-19. Ви також можете відвідати виставку за умови, що маєте щось із цього переліку: «зелений» сертифікат про повний курс вакцинації, довідку про одужання від коронавірусу або негативний результат тесту на COVID-19, зроблений не пізніше, ніж за 72 години до події.

❗ Протягом відкриття ми будемо регулювати кількість людей у приміщенні та проведемо дві кураторські екскурсії — о 18:00 та о 19:00. І, звісно, чекаємо вас у масці!

 

▶️ «Метафізика. Острів» — виставка кураторок Оксани Довгополової, Наталки Ревко та Катерини Семенюк про переосмислення «одеського міфу».

Одного разу в розмові на вулиці нічної Одеси Олександр Ройтбурд почув фразу: «Так ви тут живете в де-кіріковському пейзажі!». Таке, де-кіріковське, метафізичне обличчя Одеси важко побачити. Ззовні гарантовано видно її екзотизований, симулятивний образ, описаний в так званому одеському міфі з його обов’язковим «колоритом», тюлькою та псевдо-єврейськими жартами. Одеса добре навчилася демонструвати саме таку картинку, яка непогано продається.

Але коли тебе раптом засліпить полуденне сонце, ти побачиш... острів на межі між морем та степом. Весь цей галасливий балаган нікуди не зникає, але ти бачиш і простір чистих сенсів, у який вводить виставка «Метафізика. Острів». Тоді і з'являється чиста лінія узбережжя, а на ній — місто-острів. Саме таку Одесу ми бачимо в роботах одеських художників 1960–70-х, які шукали це місто поза часом у неперервному полілозі з однодумцями.

Сьогодні ми питаємо себе: чому раптом ми бачимо в цих картинах формулювання власних питань про сучасне місто Одесу? Це не про ностальгію, це про тут і зараз.

 

📎 Художники: Валентин Алтанець, Валерій Басанець, Ігор Божко, Олег Волошинов, Юрій Єгоров, Віктор Маринюк, Євген Рахманін, Володимир Стрельніков, Валентин Хрущ, Людмила Ястреб.

 

Організатори:
✔️ платформа культури пам’яті Минуле / Майбутнє Мистецтво (https://www.facebook.com/past.future.art)
✔️ forumZFD (https://www.facebook.com/forumZFD.Ukraine)
✔️ галерея сучасного мистецтва NT-Art (https://www.facebook.com/GalleryNtArt)

📂 На виставці представлені роботи з колекції Анатолія Димчука, якому кураторки завдячують партнерством і можливістю роботи з зібранням.

 

⏰ Відкриття:
22 жовтня 2021 року з 18:00 до 20:00
Галерея сучасного мистецтва NT-Art
Лідерсовський бульвар, 5
Одеса

📍 Відвідати виставку можна з 23 жовтня по 27 листопада 2021 року. Експозиція працює з вівторка по суботу з 11:00 до 19:00.
Вхід вільний!

Комментарии к событию
Расписание
Получайте
регулярные обновления