Як провести час, коли в Тернополі карантин: ТОП-7 настільних ігор

Афіша МоєМісто
Автор:
Афіша МоєМісто
17 березня 2020

Карантин в Україні зумовив пошукати інші способи проведення дозвілля, крім прогулянки. Рекомендуємо звернути свою увагу на настільні ігри.  
З одного боку через карантин могли порушитися ваші плани походу на концерт або в кіно, а з іншого - з'явився вагомий привід залишитися вдома і провести час в колі близьких і друзів. 
Пропонуємо добірку кращих настільних ігор, щоб вам точно не довелося нудьгувати в чотирьох стінах.

Як провести час, коли в Тернополі карантин: ТОП-7 настільних ігор

1. "Тернопільська громада"


У Тернополі влітку 2019 року створили унікальну гру “Тернопільська громада”. Цю настільну гру на зразок монополії громадська організація Освітньо-аналітичний центр розвитку громад розробляла близько півроку. Гра розповідає про тернопільську громаду, її історію, архітектуру, бренди, особливості, електронні сервіси та інструменти громадської участі. В ігровій формі охочі зіграти дізнаватимуться цікаву інформацію про Тернопіль та прилеглі населені пункти, які приєднались до міста. 

2. "Пандемія"


Найактуальніша на цей час гра - "Пандемія". Настільна гра, яка стала справжньою сенсацією у світі й отримала безліч нагород, в тому числі Origins Awards, і була номінована на International Gamers Award. Завдання гравців - зупинити поширення 4 небезпечних захворювань та розробити вакцину. Для досягнення цієї мети учасники тісно співпрацюють між собою і борються проти ігрових механізмів. У кожного є своя роль. Механіка гри заснована на картах з двома колодами. Перша - містить карти, що показують, в якому місті існує епідемічна загроза. Друга колода - картки для гравців. Кожна з них являє місто. Її колір відповідає одній хворобі. Збір п'яти карт однієї масті одним гравцем дозволяє розробити вакцину, яка повністю усуне хворобу. Гра закінчиться, коли будуть розроблені вакцини від всіх чотирьох захворювань.

3. "7 чудес"


Випущена в 2010 році Repos Production в Англії і видавцем Kappa в Греції. Її автором є Антуан Баузе. У 2011 році гра отримала премію Deutscher Spiele Preis в номінації «Найбільш популярні настільні ігри світу для всієї родини». Гра розділена на 3 доби, протягом яких учасники купують будинки, які дозволяють розвинути чудо світу, яким вони керують. Кожна наступна епоха дає можливість будувати кращі локації, щоб отримати бонус. Протягом кожного ходу гравець вибирає одну з доступних карт, вводить їх в гру, а потім передає свої карти гравцеві, який сидить поруч з ним. Карти доступні на ротаційній основі для всіх гравців. Той, хто набирає найбільшу кількість очок після третьої епохи, виграє.

4. "Каркассон"


Кожен, хто знає, як грати в настільні ігри, без сумніву, любить цю гру. Цю стратегічну настільну гру для 2-6 осіб розробив Клаус-Юрген Шкоду. У 2000 році вона вийшла в Німеччині і в США. У 2001 році вона була удостоєна звання «Гра року» в Німеччині. Гравці створюють дошку, додаючи плитки з областю, яка може стати її власністю. Будують дороги, міста, річки, луки, вежі, ринки і зміцнюють стіни. Заробляють очки і відзначають свої досягнення дерев'яними фігурами для кожної завершеної області. Вони перемагають своїх супротивників, захоплюючи об'єкти інших гравців, об'єднуючи плитки в одне загальне місто. Блокуючи хід противника, вони захоплюють його місто. Коли всі плитки викладено, за набраними очками визначають переможця. На додаток до захоплюючого процесу, який вчить стратегічного планування кожного свого перебігу і прогнозу ходів супротивника, гра об'єднує і викликає невимовний захват у всіх учасників, незалежно від статі і віку.

5. "Gloomhaven


Похмура гавань" Фентезійний данжен кроулер без кубиків з боями-головоломками на картах і механікою спадщини. Базова гра розрахована на 400 годин ігрового часу. У коробці десятки пригод, безліч героїв, сотні ворогів і дві тисячі карт.     

6. "Монополія"


Не згадати мастодонта серед настільних ігор в даному рейтингу буде злочином. Репутація "Монополії" як "най-най" непохитна ось уже кілька десятиліть. Її однаково люблять як діти, так і дорослі. Причина – в побудові особливих стосунків між гравцями. Дух суперництва не тільки роз'єднує людей, але й об'єднує їх разом – наприклад, за улюбленою розвагою. У монополії Winning Moves 'Monopoly - Friends' вам належить купувати і продавати, інвестувати і залучати інвестиції, розділяти і панувати – азартне заняття для всієї компанії.

7. "Мафія"


Ну, і ще одна нев'януча класика в нашому рейтингу. Правила настільної гри «Мафія» відомі всім. Місто засинає, прокидається мафія. Мирних жителів вбивають, детектив шукає винних.    

А які настільні ігри знаєте ви?! Пишіть у коментарях☺

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення
Читай інші статті
5 речей, які потрібно встигнути зробити до кінця літа у Тернополі
5 речей, які потрібно встигнути зро... Тернопіль - одне із наймальовничіших міст західної України. Затишок і спокій тут витає у повітрі. А влітку Файне місто п...
Літній відпочинок. ТОП-5 найкрасивіших островів України
Літній відпочинок. ТОП-5 найкрасиві... А ви вже спланували свій  літній відпочинок? У стандартні рамки відпустки входять: шашлик, гори і море. Ми надто ліниві...
Теплоходи на Тернопільському ставі: ціна квитків та графік роботи
Теплоходи на Тернопільському ставі:... Сезон розпочато: у неділю, 31 березня на Тернопільський став вийшов теплохід  “Капітан Т.Г. Парій". Це був випробувальни...