Зустріч із Юрієм Матевощуком

Зустріч із Юрієм Матевощуком

Всі анонси від: Книгарня "Є"

У Тернополі пройде зустріч із Юрієм Матевощуком - перекладачем книжки польського прозаїка Корнеля Філіповича “Провінційний роман”.

Корнель Філіпович (Kornel Filipowicz) — польський прозаїк, сценарист і поет, автор близько 40 книжок, один із творців новітньої польської літератури, король малих жанрів: оповідання, новели, мікроповісті. Його твори перекладено багатьма мовами.
Народився в Тернополі у 1913 році. Згодом переїхав до Кракова.

Батьки назвали його Іллею. Згодом син змінив це ім’я на «Корнель». Від 1969 року й до смерті письменник підтримував зв’язки з Віславою Шимборською, однак вони не одружилися й не жили разом. 

Cпівпрацював з виданнями Odrodzenie, Dziennik Literacki, Życie Literackie, Tygodnik Powszechny, Odra та ін. Філіпович є також автором сценарію кількох кінофільмів («Три жінки» (1956), «Місце на землі» (1959), «Голос із потойбіччя» (1962), «Пекло і Небо» (1966), «Скляна куля» (1972), «Екзекуція в зоопарку» (1975). 

У 1947 році Філіпович дістав Літературну премію міста Кракова. Серед його нагород також: Золотий Хрест Заслуги (1955), Офіцерський Хрест Ордена Відродження Польщі (1963), Нагорода Міністра культури і мистецтва Польщі І ступеня за літературну творчість (1975) та ін.
Корнель Філіпович помер 28 лютого 1990 року, маючи рак легень. Письменника поховали на Сальваторському цвинтарі в Кракові. На його смерть Віслава Шимборська написала вірш-реквієм Kot w pustym mieszkaniu («Кіт у порожньому помешканні»).

«Ельзі двадцять чотири. В захланному містечку з чотирма вулицями і площею, в якому легко впізнати Цешин, їй – тонкій натурі – нудно. На шляху трапляється літератор-зайда Фабіан. Романтичний поет так відповідає тут цій звичній поведінковій моделі, що невільно скидається на самопародію. Так його Ельза на початку і сприймає – як калькованого з поганих книжок чужинця. Цим він її, проте, і приваблює. Швидкоплинний роман Ельзи і Фабіана виникає не з пристрасті, а з відсутності вибору. Натомість цілком актуальна проблема: як шукати, коли не знаєш, що хочеш знайти? Книжка ця, зрештою, не про самотність, а про такий собі нарцисичний наркоз: людина Філіповича зачарована виключно собою, але втіленою в іншому матеріалі».

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення