Рекомендовано

Ніч традиційного танцю

Ніч традиційного танцю - це найбільша в році подія, де поціновувачі живої музики, танців, та музиканти з різних частин України збираються разом, щоби прожити найдовшу і найяскравішу танцювальну травневу ніч.

8 годин живої музики, 8 автентичних та вторинних українських гуртів, що грають давні скрипкові традиції, майстер-класи для початківців, знайомства, спілкування, і потужна енергія традиційного танцю під травневими зорями!

Протягом ночі ви зможете затанцювати близько півсотні танців, що часом свого побутування сягають 100-літньої давнини: Голубка, Козак, Гайдук, Аркан, Чабан, Метелиця, Гуцулка, Троян, Коломийка, Каперуш, Гречаники, Косарі, Тропак, Обруч, Тетяна, Швець, Орлиця, Городецька полька, Вальс, і навіть Фокстрот.

Троїсті музики представлять віртуозну майстерність гри та унікальну традицію, що передається через покоління в усний спосіб, без нот. Традиційний для української інструментальної культури склад - скрипка, бас, цимбали, бубон, зазвучить у різних поєднаннях, створюючи неповторні настрої народних танців.

Особливими гостями ночі стануть гурт Isartaler Gau з Мюнхена, що презентує самобутні танцювальні традиції Баварії, та гурти сіл Вовче Львівської області й Віпче Івано-Франківської області, що представлять автентичну традицію Бойківщини та Гуцульщини.

Прийди і відкрий для себе енергію традиційного танцю!

Творці ночі:
Гурт с.Віпче /Івано-Франківська область/традиція Гуцульщини/
Гурт с.Вовче /Львівська область/традиція Бойківщини/
Сільська музика /Рівне/традиція Західного Полісся/
Isartaler Gau /Німеччина, Мюнхен/традиція Баварії/
US Orchestra /Київ/традиція Лівобережжя, Полтавщини/
Надобридень (Nadobrydeň) /Київ/традиція Західного Поділля/
Гурт Буття /Київ/традиція Гуцульщини/
Орелі /Київ/традиція Лівобережжя/

Проект реалізують Музей Івана Гончара (Ivan Honchar Museum) та культурно-мистецький проект Рись / Rysʹ за підтримки Український культурний фонд.

25-26 травня
22:00-6:00
Подвір‘я Музею Івана Гончара
Вхід 14+

____________________________

Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

_____________________________


“Ніч традиційного танцю просто неба” – це культурно-мистецький проект, що інтегрує традиційну інструментальну музику та несценічний танець в сучасний культурний простір, і формує ціннісне сприйняття української культурної спадщини.

Ніч традиційного танцю є загальнопоширеним форматом у Європі, який підтримують і розвивають такі країни, як Польща, Словаччина, Угорщина, Німеччина, Литва, Латвія, Естонія.
У Києві ініціатива виникла у 2015 році з нагоди відзначення Міжнародного дня музеїв. У 2015 та 2016 роках подія відбулася в Мистецькому арсеналі в рамках міжнародного фестивалю Етносвіт. З 2017 року подія відбувається в Музеї Івана Гончара. Ініціатор та засновник події - Музей Івана Гончара.

Коментувати

Події по темі:

Дивіться також

Блог Moemisto:

Як часто потрібно робити УЗД грудей... Ультразвукове дослідження молочних залоз (УЗД) є важливою діагностичною процедурою, яка допомагає своєчасно виявляти пат...
Як з'єднати дві труби без зварки? Сучасні технології пропонують чимало способів з’єднання труб без використання зварювального обладнання. Це може бути акт...
Читати всі статті