Рекомендовано

В Музеї літератури показують різномаїття європейських ляльок

В Музеї літератури показують різномаїття європейських ляльок

Лялька супроводжує людину з давніх-давен. Пов’язана на початку з містеріями, обрядами, ритуалами, лялька з часом втратила своє магічне значення і перетворилася на іграшку, улюблену дітлахами.  Під час літніх канікул музей запрошує батьків та дітей насолодитися красою європейської порцелянової ляльки. Її історія почалася ще в середині XVIII століття, перші зразки з’явилися в Італії, Франції та Німеччині. Спочатку їх виготовляли вручну, а згодом — промисловим способом. Адже наступні два століття мода на подібні іграшки поширилася по всьому світу. 
На стінах експозиції, що розмістилася в одній кімнаті,— близько тисячі ляльок. «Це третина моєї колекції,— зізнається голова правління благодійного фонду «Серце до серця» Леонід Соколов.— Збирати я почав з народженням моєї старшої доньки Наталки у 1987 році. Потім у неї з’явилася сестричка — і для донечок я з подорожей неодмінно привозив ляльок. А оскільки займаюся благодійністю і маю зв’язки з багатьма країнами, які надають нам донорську допомогу, партнери і інші міжнародні благодійні організації дарували мені ляльок, поповнюючи колекцію. Більша частина з них — не антикварні, а саме ігрові, якими можна бавитися». Серед представлених — ляльки з Австрії, Німеччини, Італії, Франції, Голландії та інших країн Західної Європи.  

Враховуючи значення родинного читання, до колекції ляльок додано книги з фондів музеїв, переважно це казки. Поруч з виданням «Снігова королева» — ляльки в муфточках, що нагадують персонажів цього твору. Ми підібрали лялечок, схожих і на героїв таких казок, як «Червона шапочка», «Попелюшка», «Аліса в країні чудес» і навіть Гаррі Поттер». Милуючись ляльками, розумієш, чому вони кращі за пластикові. У кожної живі очі та неповторний вираз обличчя: усміхнені чи серйозні, вони наче щось запитують, позіхають, або сплять, як немовлята. Є мініатюрні, ростом у кілька сантиметрів, а є великі, до півметра. Школярки, панянки, в національному вбранні або циркових костюмах... «Найгарніша лялька — це улюблена, якою бавиться дитина,— переконаний Леонід Соколов.— Ось мені до душі баба-йожка: вона хоч і не порцелянова, але усім подобається».

Старовинні меблі з музейної колекції додають казкової атмосфери. Особливою таємничістю огорнута частина кімнати з кріслом «здійснення бажань» та чарівною трояндою, де є скринька для дитячих мрій. А в іншому куточку відтворена лялькова майстерня, адже Леоніду Соколову іноді доводиться й самостійно реставрувати іграшку чи лагодити її вбрання.
Виставка «Порцелянова казка» триває в Національному музеї літератури України (вул. Б.Хмельницького, 11) до 1 серпня.

Довідки за тел. (044) 235-12-96. Графік роботи: пн., вт., чт., нд. з 10.00 до 18.00, ср., сб. з 11.00 до 19.00, пт.— вихідний. Вартість квитка: 10 грн, дітям — 5 грн.
Веб-сайт Музею: 
http://museumlit.org.ua/?lang=uk

Коментувати

Події по темі:

Дивіться також

Рекомендовано

Блог Moemisto:

Планове технічне обслуговування авт... Кожен автомобіль потребує уваги, адже навіть найнадійніший двигун не може працювати вічно без догляду. Планове технічне...
Металопластикові вікна, яким довіря... Коли мова заходить про пластикові вікна для квартири чи приватного будинку, на перший план виходить не лише зовнішній ви...
Читати всі статті