Акумуляторна батарея являє собою хімічне джерело енергії, що накопичує й перетворює електричний струм, отриманий від різних генераторів, зарядних приладів тощо. Коли система живлення функціонує паралельно з мережею, АКБ можуть підзаряджатися від ЗП.
Акумуляторна батарея являє собою хімічне джерело енергії, що накопичує й перетворює електричний струм, отриманий від різних генераторів, зарядних приладів тощо. Коли система живлення функціонує паралельно з мережею, АКБ можуть підзаряджатися від ЗП. Вибір типу батареї залежить від особливостей сонячної електростанції, з якою вона буде працювати. Сьогодні гелеві, проточні та літій-іонні пристрої вважаються найбільш надійними й поширеними.
Гелеві АКБ являють собою різновиди з особливими параметрами свинцево-кислотних пристроїв. За консистенцією розчин електроліту більш згущений і нагадує гель або желе. Такі акумулятори входять до категорії тих, що не обслуговуються, у них високий циклічний ресурс і мінімальний саморозряд. Завдяки цьому вони можуть використовуватися за низьких температур і сильних перепадів.
Крім того, на відміну від звичайних АКБ, їх можна ставити в різних положеннях. Але такі пристрої недешеві, вони досить важкі й чутливі до напруги заряду та зниження напруги. Виробники пропонують гарантію на такі акумулятори від 1 до 3 років. На практиці максимальне число циклів заряду-розряду становить 800 при глибині розряду 80%.
Літій-іонні пристрої – одні з найбільш прийнятних і довговічних варіантів. Термін служби досить високий і не залежить від зовнішніх чинників, які могли б вплинути на працездатність і призвести до більш швидкого зносу гелевих й інших батарей. Якісні АКБ Li-ion можуть пропрацювати до 20 років, при цьому їх кількість циклів заряду-розряду складе щонайменше 2500.
Літій-іонні пристрої не зношуються при сильних розрядах і тривалому зберіганні в розрядженому стані. Їх установка допускається в будь-якому положенні, це ніяк не відіб'ється на їх працездатності. Завдяки цьому літій-іонні пристрої вважаються одними з найбільш підхожих варіантів для систем безперебійного електропостачання й автономного живлення. За посиланням представлений великий вибір якісних і недорогих батарей Li-ion https://solar-tech.com.ua/ua/thermal-equipment/storage-batteries/batarei-li-ion/.
AGM є технологією виробництва свинцево-кислотних пристроїв. Від традиційних наливних батарей вони відрізняються тим, що рідкий електроліт абсорбується у спеціальних сепараторах, які розташовані між пластинами.
Завдяки цим особливостям, ця технологія характеризується такими перевагами:
У порівнянні з іншими типами, AGM-батареї важчі й чутливіші до перевищення норми заряду. Їх зберігання в розрядженому стані не допускається.
У більшості таких пристроїв застосовуються два типи електролітних рідин – з негативно зарядженим катодом і позитивно зарядженим анодом. Вони розподіляються на два резервуари за допомогою спеціальної мембрани. Зазвичай несправності в роботі літій-іонних пристроїв пов'язані саме з руйнуванням цієї перегородки. У випадку з проточними акумуляторами ця проблема виключається, оскільки обмін між зарядженими частинками електроліту не руйнує мембрану.
Багато виробників запевняють, що в цієї технології немає обмежень за циклічністю заряду-розряду. Це означає, що пристрій можна повністю розряджати та заряджати, і це не відіб'ється на його терміні служби. Мембрана може зношуватися, і з часом може знадобитися її заміна, але вона це може трапитися через десятки років. Тому проточні моделі практично не вимагають обслуговування.