Акція «Мова об'єднує»

Акція «Мова об'єднує»

Всі анонси від: Відсіч

16 липня 2019 року нас очікує історична подія – набирає чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»!

Пам’ятаєте незабутній момент його ухвалення в Чистий четвер 25 квітня?


Українська мова – один з ключових факторів державної незалежності, національної безпеки та цілісності країни. Саме тому Москва і промосковські реваншисти в Україні прагнуть скасувати чи знівелювати цей історичний документ. Вони не хочуть бачити країну єдиною й сильною. Але ми не дамо їм цього зробити.

Дані соціологів свідчать, що попри тонни брехні, вилиті на закон про мову, більшість людей його підтримує, і усвідомлює важливість державного захисту української мови.

Введення закону в дію відбуватиметься поступово. Деякі норми почнуть діяти одразу, деякі – за кілька місяців чи років. Що конкретно передбачає цей історичний документ і коли які норми запрацюють – можна дізнатися тут: http://texty.org.ua/pg/article/editorial/read/93769/

Закон не регулює мову приватного спілкування і не спрямований проти інших мов чи людей будь-якого етнічного походження.
Його завдання – об’єднати Україну, гарантувати кожній людині право на отримання інформації і послуг українською мовою в усіх публічних сферах на всій території нашої держави.

16 липня – це наше свято, свято мільйонів людей, об’єднаних українською мовою. І ми відзначимо його разом, на Сході й на Заході, у Києві і маленьких містечках, в соцмережах і на вулицях.

У Житомирі акція на підтримку Мовного закону в межах всеукраїнської кампанії Мова Об'днує відбудеться 16 липня о 19:00 на вулиці Михайлівській, біля фонтану.

Акція без політичної символіки.

Поширте цю подію, запрошуйте друзів відзначити цей день разом.

Та приходьте на акцію! ;)

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення