Унікальні місця Житомирщини

Моємісто
Автор:
Моємісто
28 лютого 2018

В цій статті ми підготували  ТОП-5 місць, які варто відвідати, перебуваючи в Житомирській області! Сподіваємось, матеріал буде вас цікавим;)

Унікальні місця Житомирщини

1. Замок Радомисль

У 2011 році на туристичній карті України з'явився новий унікальний об'єкт - замок Радомисль. Знаходиться він у місті Радомишль Житомирської області, за 100 кілометрів від столиці.

У 1612 році монахами Києво-Печерської Лаври тут була побудована перша в Центральній Україні паперева фабрика. . ЇЇ засновником став відомий релігійний і громадський діяч тих часів Єлисей Плетенецький (1550-1624). 

У 1902 році спорудження було реконструйовано з використанням червоної цегли. Після цього воно стало млином. У 1989 році млин зробив останню партію борошна і був закинутий. До 2000 року приміщення поступово руйнувалося та перетворювалося на смітник. Прилегла територія була абсолютно занедбана.
Повертати об'єкт до життя у 2007 взялась Ольга Богомолець - відомий лікар, меценат і громадський діяч. Тут вона створила історико-культурний комплекс з єдиним у світі музеєм української домашньої ікони.

На сьогодні територія замку з усіх боків оточена водою та пишним ландшафтним парком. Тут б'ють джерела, ростуть рідкісні рослини,  живуть видри, норки, бобри, лелеки, плаває риба.

  

  

2.Парк Островського в Коростені

Парк імені Островського - найвизначніша пам'ятка Коростеня (місто розташоване за 80 км від Житомира). Кожного року другої суботи вересня тут проходить відомий на всю Україну фестиваль дерунів. Розташований у самому центрі міста, на  берегах річки Уж. Пишний міст через річку, величезна статуя князя Мала та княгині Ольги, ціла мережа прогулянкових доріжок збудовані тут відносно недавно.
  

  

3. Дениші

Дениші - це крихітне село біля Житомира, але не зважаючи на це тут знаходиться декілька цікавих мальовничих місць. У самих Денишах на березі річки Тетерів розташовані руїни садиби підприємців Терещенків (кінець XIX століття). Скелясті береги біля греблі багато років привертають увагу скелелазів з усього світу. Неподалік у селі Тригір'я  знаходиться монастир, з території якого відкриваються чудові краєвиди. Всі ці місця знаходяться дуже близько один до одного, сюди можна приїхати погуляти на декілька годин,  або ж зупинитися з наметом на ночівлю.

  

  

4. Бердичівський замок

Бердичів - дуже старовинне місто в нашій області, тому саме тут можна знайти десятки архітектурних пам'яток. Але серед них всіх найбільше виділяється замок і розташований на його території монастир босих кармелітів (1642 р.). Сам замок знаходиться в місті, що є певним мінусом для туристів - любителів природи. 

  

5.Турчинівка

Турчинівка - це маленьке село. Тут можна подивитися на палац цукрових магнатів Терещенків. Біля палацу знаходяться ставок і парк. Гарний маєток, вишукані фрески, але частково це місце потребує реконструкції.

  

 

Дякуємо за перегляд! Будемо вдячні за поширення у соціальних мережах!

Події по темі:
Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення
Читай інші статті
5 найнебезпечніших епідемій в історії
5 найнебезпечніших епідемій в істор... На фоні коронавірусної інфекції, світ частково поглинув в карантин і у все більш наростаючу паніку. Тому, ми вважаємо...
7 серіалів про віруси та епідемії
7 серіалів про віруси та епідемії Зараз увесь інформаційний простір заполонив коронавірус. І у вас не складається відчуття, що десь ми вже таке бачили?...
16 фактів про Житомир та Житомирську область
16 фактів про Житомир та Житомирськ... Багато хто говорить, що Житомирська область - це один із регіонів України, який абсолютно не є туристичним. Розвіюємо...