Гайдамаки, гастролі Київського театру

Гайдамаки, гастролі Київського театру

На карті м. Житомир, Соборна площа, 6
Подія минула

Театр «Гайдамаки XXI ст.» вперше покаже у Житомирі трагедію Т.Г. Шевченко «Гайдамаки».

 Тарасове слово, як пророче, звучить у серці українця вже друге століття, закарбоване там непідробним співчуттям. Його кричать, його шепочуть і співають, з нього сміються, з нього і плачуть, і кажуть його зі сцени до мільйонів тих, хто вміє мислити і не боїться правди. В далекому 1920 році вперше режисер-реформатор Лесь Курбас поставив виставу «Гайдамаки» за поемою Т.Г. Шевченка. Взагалі в історії українського театру вона нараховує близько 90 постановок, як професійних, так і народних колективів. Але в останні десятиліття її майже не можна було побачити на жодній сцені. Театр «Гайдамаки ХХІ» взяв за честь спробувати сьогодні ще раз сказати зі сцени болючі слова Гонти: «Сини мої, сини мої! На ту Україну дивітеся: ви за неї й я за неї гину».

Перед глядачем розкривається історія особистого життя наймита Яреми на тлі повстання під назвою Коліївщина, що мало місце в українські історії 18 століття.

У Яреми почуття помсти за свої наймитські кривди посилюється звісткою про драматичну долю його нареченої — Оксани. Глибокого трагізму й художньої сили сповнена сцена вбивства Іваном Гонтою своїх дітей в ім’я присяги.

Сюжетні лінії перериваються ліричними відступами в романтичному дусі, характерним для народних пісень про Коліївщину.

Коментарі до події (0)

Ви не авторизовані

Дивись інші театральні вистави Дивитись всі
Цікаві статті по темі Читати все
18 фактів про Житомир та Житомирську область
18 фактів про Житомир та Житомирськ... Багато хто говорить, що Житомирська область - це один із регіонів України, який абсолютно не є туристичним. Розвіюємо...
Слідкуй за MoeMisto!
Підпишись на щотижневий анонс та читай нас у соціальних мережах
Афіша Житомира завжди з тобою - долучайся до нас у Facebook