Концерт академічної хорової капели «Орея»

Концерт академічної хорової капели «Орея»

Всі анонси від: Місія в Україну

Що собою представляє академічний хор «Орея»? Це — група артистів, які зовсім не володіють «великими» голосами, але які звучать як один великий Голос. Люди, що "живуть сценою," нею володіють, артистів, які є одним художнім організмом, але кожен з яких може робити на сцені щось неймовірне.


Ця капела була заснована в кінці 1986 року на базі хору Житомирського музичного училища імені В. С. Косенка за підтримки обласного Музичного Товариства, при міському Будинку культури Олександром Вацеком — українським диригентом, хормейстером.

Кожен концерт стає черговою неймовірною сенсацією в хоровому мистецтві. Несамовите захоплення і радість від почутого і побаченого «дива» затьмарює лише одна обставина — щирий жаль про те, що явище настільки культурного рівня в нашій країні так гідно ще  не оцінили.

Все те, що на сьогоднішній день включає в себе ідея хорового театру, про що активно говорять, і що починають поступово впроваджувати на сцену провідні хорові колективи країни, — все це вже є і успішно працює в колективі Олександра Вацека. У хоровому середовищі його без перебільшення можна назвати законодавцем мод.

Вацек не тільки «розв’язав руки» артистам хору, зумівши подолати їх холодну сценічну статичність і змусивши рухатися. Вацек відкрив іншу перспективу. Він довів, що один і той же склад виконавців може співати не просто різну музику, а ще й співати її в різних вокальних манерах. Тобто, бути і академічним хором, і народним хором, якщо треба — «дитячим» хором, а якщо хочете — то й джазовим або естрадним «брендом». Ось вона, наступна сходинка на шляху до «хоровому театру», де диригент — «це режисер вокального звуку, його фарби, тембру» (за визначенням Лариси Бухонської). І все це аж ніяк не позначається негативно на якості виконання.

Абсолютно очевидно, що професіоналізм «Ореї»знаходиться не на тому рівні, коли стежиш «спіткнеться чи фігурист на високому стрибку», а на рівні «чи зможе він зараз перевершити сам себе». Прикладом тому є фантастичний «Політ джмеля»…

Але, саме головне у виконанні «Ореї» і самого Вацекa — це справжній, абсолютний контакт з публікою,— саме такий, яким повинен бути контакт артиста з глядачем. Контакт, що містить театральності рівно стільки, скільки потрібно, щоб утримати інтригу в залі, але обеззброюючий, щирий,  імпровізаційний.

Міжнародний благодійний фонд "Місія в Україну" допомагає найбільш потребуючим з 1998 року. Для нас честь, що напередодні Всеукраїнського дня добрих справ хорова капела "Орея" погодилась виступити на благодійних основах, щоб зібрати кошти на ліки для дітей з важкою інвалідністю.

Долучаємось до доброї справи разом, нехай дитячі мрії збуваються!

Також дивіться інші концерти в Житомирі.

 

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення