Lubomyr Melnyk. Шоу найшвидшого піаніста в світі

ТОП-подія у Житомирі!
Любомир Мельник презентує новий альбом «Fallen Trees». Найшвидший піаніст світу та композитор українського походження повертається до України в рамках великого турне.

Після аншлагу в травні Житомир знову почує маестро!

Квитки можна купити в шапці події або у касах театру ім. Кочерги - пл. Соборна, 6) та Філармонії (вул. Пушкінська, 26 - тел. 0412221357, 0632563982, 0973266238). Радимо придбати завчасно! Прийдіть та привітайте маестро!

Засновник «безперервної музики» та буквальна сила природи Любомир Мельник випустив свій новий альбом «Fallen Trees» на британському музичному лейблі Erased Tapes. І так сталося, що вихід платівки відомого «пророка фортепіано» завдяки постійній відданості інструменту, збігся зі світовим туром на честь 70-річчя піаніста. Таке напевно може лише він - Любомир Мельник - the bearded, stoic hippy, the man with the Guinness World Record-sanctioned Fastest Hands in the World™.

Отримавши критичне визнання та спільне видання престижного «Royal Festival Hall» в рамках святкування 10-річного ювілею «Erased Tapes», після багатьох років його аудиторія сьогодні є як глобальною, так і зростаючою. Музикант, нарешті, набирає обертів у своїй кар'єрі, що збігається з яскравою, високоактивною енергією його гри.

«Fallen Trees» Любомира Мельника - платівка неабиякої краси. Новий альбом піаніста поєднує в собі пишні мелодії з приголомшливою інструментальною технікою. Назва - це ще одна ознака, яку він робив протягом усієї своєї кар'єри. Злиття музики та природи.

Як і у випадку з іншою музикою Мельника, «Fallen Trees» - це звук смутку і надії. Його стиль гри на фортепіано називають «безперервною музикою» за те, як він використовує педаль, щоб створити нескінченну річку нот, незвичайно красиву і відтінену напругою та сумом. Незважаючи на те, що це може часом випромінювати «епоху нового віку», є композиції та виступи, які більше співзвучні, скажімо, з імпровізаційним джазом.

П'ять частин, 20-хвилинних «Fallen Trees» - один з найбільш амбітних і вимогливих творів, які він коли-небудь створив. Хоча музика - як і завжди - власна Мельника, новий альбом знову налічує ряд художників «Erased Tapes». Вже на вступному треку «Requiem for a Fallen Tree» сяє японська вокальна виконавиця Hatis Noit ハチスノイト. Її перший EP-альбом став дуже популярним. Вокал, що таємниче плаває над поверхнею червоних фортепіанних ліній Мельника, перш ніж піти далеко вниз. Інші учасники включають в себе берлінську віолончелістку Anne Müller, яка колись співпрацювала з Нільсом Фрамом, та american singer David Allred, що є останнім доповненням до сімейства лейблу. «Більше, ніж будь-який альбом, який я виконав, це справжня співпраця», - наголошує Мельник, підкреслюючи, скільки він зобов'язаний своєму продюсеру, засновнику «Erased Tapes» Robert Raths.

Композиція «Son of Parasol», - це все Мельник і його стиль імпровізації. Хоча композиція, здається, функціонує як самодостатній твір, вона протягом семи з половиною хвилин перетворюється кілька разів, залишаючись лише з одним мотивом, достатньо довго, щоб зробити свій слід перед тим, як перейти на іншу територію.

Якщо говорити про іншу територію, то надзвичайно розкішна «Barcarolle» з більш звичною основою, оскільки нагадує про класичні та традиційні фольклорні стилі. По всій п’єсі Мельник пестить і пестить мелодію, надаючи слухачеві дещо м’якшу версію стилю «безперервної музики», але не менш потужну. Композиція «Barcarolle» cпочатку вийшла для Національного балету Канади у рамках продукції «The Dreamers Ever Leave You». Cучасний балетний твір від хореографа Роберта Біна. «Баркаролле» - традиційний зміст народної пісні, співаної венеціанськими гондольєрами на воді.


Любомир пояснює: «Це пропонує своєрідну атмосферу балету в дереві, нагадуючи нам, що дерева рухаються в різні аспекти для нас. Отже, ця музика є нагадуванням про дерева і наскільки щасливими вони є у їхніх танцях, хоча вони танцюють сильно і з певним занепадом. Це сумна баркаролла, оскільки дерево нагадує Barcarolle - не справжній танець, а пісня води, хвилі і човни, баржа на хвилях часу. Назва, звичайно, з домену класичної музики і цей твір, з усіх творів у альбомі, є найбільш класичним за своїм характером. Люди ніколи не повинні забути прекрасний і чудовий світ класичної музики».

Малюючи порівняння зі Steve Reich - американським композитором та представником течії мінімалізму, і канадською пост-рок-групою Godspeed You! Black Emperor, світові медіа хвалять його альбом «Rivers And Streams» за «стійку концентрацію і екстатичну енергію». Ця енергія теж присутня у «Fallen Trees», але в деяких випадках тон тихіше, настрій темніший і більш задумливий. В інших місцях альбому існує калейдоскопічна якість фрактального шуму нот і широкий спектр кольору, який вони викликають.

Критики виявили вплив найвідомішого індійського музиканта Раві Шанкара, а також наполегливі, повторювані текстури мінімалістських піонерів, таких як Philip Glass. Сам Мельник посилається на свій борг перед американським композитором Terry Riley, особливо легендарною роботою In C, яка, за його словами, «відкрила для мене світ». Але він додає, що якщо ви уважно послухаєте, то також зможете почути неспокійні контури традиційної української народної музики.

Каскади нот, каньйонів та річок звуку: тут є щось про музику Любомира Мельника, яка найдивовижніше показує нам природний світ. У «Fallen Trees» зв'язок з навколишнім середовищем триває, беручи свій сигнал з довгої залізничної мандрівки через Європу. Глянувши з вікна, коли поїзд проходив через темний ліс, його вразив вид недавніх дерев. «Вони були славними», говорить він. «Навіть якщо вони були вбиті, вони не були мертвими. Там було щось сумне, але і сподіваюче». Такі почуття, що зачіпають оптимізм, також наповнюють альбом: рідко Мельник робив таку музику з грубим почуттям та жалем, але звучить настільки вражаюче, навіть сяюче.

Можна було б сказати, що справді немає нічого подібного до робіт Мельника - унікального музичного піонера, який зухвало проклав свій шлях. «Я не кажу людям, що я композитор», - заявляє він. «Я не знаю, що я є».

Він каже: «Все моє тіло перетворюється, коли я граю. Мої пальці відчувають себе вітром світу».

Безперервне звучання — так називає свою техніку гри на фортепіано Любомир Мельник. Він визнаний найшвидшим піаністом у світі і ніхто досі не побив рекорд, встановлений Мельником в Швеції у 1985 році.

Ще на початку 80-х піаніст Любомир Мельник розробив власну нотацію і техніку гри надшвидких арпеджіо (звану «безперервною музикою»), написавши безліч творів з її використанням. Оскільки мало хто може виконати його твори, Любомир виступає сам, демонструючи неймовірне і щоразу вражаюче володіння інструментом.

Маестро здатний грати 19,5 нот в секунду кожною рукою, чим він користується аж ніяк не для демонстрації своєї техніки. Мелодизм творів не в зміні нот, а в накладенні і взаємодії обертонів, які виникають з цілих лавин і шквалів нотних потоків. Створюється безперервне полотно звуку, в яке Любомир раз у раз вплітає різні нитки і візерунки, роблячи це легко і невимушено, що надає його музиці звучання, характерне для цілком повільного ембієнту.

Використовуючи швидкі та складні шаблони нот, віртуозний піаністський метод Любомира формує обертони, які в рідкісні моменти об'єднуються, стикаються або навіть створюють нові мелодії, і, таким чином, формують композицію за її первісною формою. Щоб виконати це, потрібна особлива техніка, яка за багато років довела його до майстерності.

Любомир Мельник народився у Мюнхені в українській родині емігрантів з Коломиї. Невдовзі після народження сина, сім’я переїхала до Вінніпеґу. У 1970-х Любомир Мельник переїжджає до Парижу, де пише музику для місцевої Опери. Музикант співпрацював з французькими хореографами та композиторами зі всього світу. У своїй композиторській творчості часто звертався до українських коренів. Твір «Poslaniye» присвячене загиблим від комуністичних репресій українцям, покладений на поему Тараса Шевченка «І мертвим, і живими, і ненародженим землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє». А твір «A portrait of Petlura on the day he was killed» присвячений постаті Симона Петлюри.

Творчість Любомира Мельника дотична із фахом «філософія», яку він здобув в Кінгстонському Університеті (Канада). Адже гра піаніста співзвучна із глибоким зануренням в простори Всесвіту. Це водночас медитація та стан невпинного руху в потоці музичних вібрацій. Як філософ та композитор методику своєї гри Мельник виклав у трактаті «Відкритий час: мистецтво безперервної гри».

Новатор, піаніст і композитор українського походження, є піонером Continuous Piano Music. На початку 1970-х справив значний вплив на мінімалізм, досліджуючи нові горизонти сучасної музики. Розробив власну, нову унікальну мову гри на фортепіано: відтворення безперервного потоку звуку. Композиції Любомира Мельника переносять слухача у нові сфери. Акцент робиться на фактичному звучанні фортепіано, а також на гармонії та мелодії музики. Побачити і почути його виступ - це нове відкриття нового розумного досвіду.

З дивовижною пристрастю та наполегливістю, що іноді межує з одержимістю, Любомир Мельник з 1968 року представляв і захищав свою музику, яка ніби ніколи не тече і не ламається. Приділяючи однакову увагу звуку інструменту, гармонійності та мелодизму, віртуозна фортепіанна техніка дозволяє йому створювати обертони, які змішуються, стикаються, а іноді навіть створюють нові мелодії. В результаті оригінальна композиція обернулася виразністю. Хоча сучасник найвідоміших мінімалістів до недавнього часу вважався одним із найбільш недооцінених художників. Добре, що змінилося. В останні роки «безперервну музику» Мельника все частіше чути у концертних залах та натовпі.

Здається, що музика Любомира Мельника ніколи не припиняється. Він пише, поки грає. Він простежує лінії та окремі ритмічні клітини. Вони бульбають, зважують і поступово розростаються у величезні взаємопов’язані структури.

Приєднавшись до лейблу «Erased Tapes» ще у 2013 році, його засновник Robert Raths знав, що настав час поділитися великим музичним спадком піаніста, на яке він просто відповів: «Де ви були хлопці, коли мені було тридцять?».

У свої сімдесят Любомир Мельник є автором понад 100 творів, а в дискографії має понад 20 виданих альбомів. Його талант визнають як музиканти, так і світові медіа. Півтора роки тому показавши світу відео на пісню української співачки Христини Соловій, він ще раз довів, що музика немає меж, коли сходяться двоє творчих людей зробити щось спільне, неймовірне і те, чого від них ніхто не чекає.

У грудні минулого року відзначивши своє 70-річчя і випустивши останню платівку «Fallen Trees» під егідою «Erased Tapes», Любомир Мельник продовжує виступати на фестивалях та у найбільш шанованих концертних залах.

За останні два роки Любомир Мельник відіграв понад 150 концертів по всьому світу!

Франція, Туреччина, Фінляндія, Швеція, Великобританія, Італія, Німеччина, Бельгія, Нідерланди, Польща, Чехія, Угорщина, Греція, Ізраїль, Латвія, Литва, Словенія, Австрія, Португалія, Канада, Швейцарія, Ірландія ...

Якщо світ давно полюбив його музику, то шалена прихильність у рідній Україні прийшла лише мунулого року. Майже кожен обласний центр зустрічав маестро повними залами. У багатьох містах були додаткові концерти.

Fallen Trees Tour - це можливість приєднатись до мистецьких експериментів піаніста пізно ввечері, відчувши магнетизм фортепіанного соло.

Перша частина великого туру розпочинається в кінці листопада! Майже 10 міст України почують нові твори і вже добре знайомі композиції.

ЧОМУ ВАРТО ПІТИ НА ПРЕЗЕНТАЦІЮ НОВОГО АЛЬБОМУ ЛЮБОМИРА МЕЛЬНИКА?

1. Світовий тур до 70-річчя піаніста пройшов з величезним успіхом, а за останні два роки Любомир Мельник відіграв понад 150 концертів, зокрема 45 - в Україні!

2. Музикант є засновником "безперервної музики" та найшвидшим піаністом планети, встановивши ще більше 30 років тому одразу два світові рекорди Гіннеса.

3. Композитор, який демонструє неймовірне і кожен раз вражаюче володіння інструментом, виконуючи авторську музику.


Місце проведення: Житомирська обласна філармонія імені Святослава Ріхтера
 

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення