Олексій Коваль. Емалі:Історія. Україна. Світ

У рамках мистецького проекту, що пройде у Тернопільському обласному художньому музеї, Олексій Коваль представить понад 20 емалевих творів з різних серій та різних років створення.

Відвідувачі виставки зможуть не лише ознайомитись із творчістю Олексія Коваля, а й дізнатись про історію розвитку техніки емалювання з інформації, що буде представлена на виставці. Під час відкриття проекту, 1 лютого, можна буде особисто поспілкуватись з автором.

Мистецтво емалювання дуже давнє. У багатьох музеях світу зберігаються рідкісні твори, що підтверджують цінність виробів з емалі. Це мистецтво пройшло довгий шлях розвитку, який почався ще в давніх цивілізаціях. Стародавній Єгипет, Китай, Індія, Візантія, Америка стали місцями народження цього дивовижного мистецтва, яке поступово дійшло до Європи, а потім поширилось і територією України. Скіфська золота пектораль вважається найбільшою археологічною знахідкою 20 століття, шедевром світового мистецтва. Середній ярус пекторалі (оригіналу) прикрашений емаллю блакитного кольору.

Яскравість і насичення фарб, свіжість кольорів, блиск і розкіш, рівна своєю красою сяйву дорогоцінних каменів - ось неповний перелік тих якостей, які протягом століть і по тепер залучають до емалі художників та ювелірів. Ця незрівнянна техніка — водночас живописна та ювелірна — приносить приголомшливі результати, але підкоряється небагатьом. Емаль ретельно вибирає автора: лише той, хто із великим терпінням зустрічатиме усі несподіванки і труднощі, що несе з собою робота у цій примхливій техніці, зможе досягти у праці в ній значних висот.

Коментувати

Події по темі:

Блог Moemisto:

Переведення годинника на зимовий ча... Датою переходу на зимовий час визначено останню неділю жовтня. Це означає, що у 2023 році українці повинні перевести стр...
Три способи зекономити на страхуван... Іноді кожному хочеться заощадити, навіть якщо ця покупка дуже важлива для нас. На страхових полісах дійсно можна трошки...
Читати всі статті