Бельгійський слід в Українській революції 1917-1921 рр. Марсель Тірі та його роман "Проїздом в Києві"

Бельгійський слід в Українській революції 1917-1921 рр. Марсель Тірі та його роман "Проїздом в Києві"

Всі анонси від: Остання Барикада

28 лютого о 19:00 арт-гастрономічний простір «Остання Барикада» запрошує на зустріч-бесіду навколо роману бельгійського класика Марселя Тірі «Проїздом в Києві», що минулоріч вийшов друком в українському перекладі (видавництво «Самміт-книга»).
2017-ий проголошений роком Української революції 1917 – 1921 років. Ми знаємо про неї з різних джерел, зокрема зі спогадів червоних і білих, петлюрівців і махновців, провідників УНР і багатьох інших.
Так під час Першої світової війни до Києва втрапив елітний бельгійський автобронедивізіон, в якому разом з молодшим братом служив 18-річний Марсель Тірі. Ще не всесвітньо відомий поет, він став свідком низки історичних подій і захопився думкою написати роман про Київ 1917-1918 років. Непрості взаємини молодої Української народної республіки з населенням, нервове очікування армії Муравйова, масові заворушення, стрілянина й барикади на вулицях, прихід більшовиків у стомлений від громадянської війни та революції Київ, — про все це Марсель Тірі пише чесно й іронічно, розповідаючи про своїх друзів-киян з різних і часто — протилежних — політичних таборів, жахи війни і своє київське кохання.

Книга Марселя Тірі «Проїздом у Києві» чекала на свій переклад українською майже 90 років. За збігом обставин та волею долі роман «Passage à Kiew» потратив до рук юриста й письменника Артема Афяна, який загорівся бажанням видати його.
Про буремні події Української революції, Київ тоді і нині, про безмежно чесний та іронічний роман Марселя Тірі розкажуть:
• Жан де Ланнуа, заступник голови місії Посольства Бельгії в Києві,

• перекладач Дмитро Чистяк,
• Дмитро Бондаренко, Голова Наглядової Ради МФБ "Давай допоможемо",
• видавець Іван Степурін • Артем Афян, керуючий партнер ЮК "Юскутум".

Де: арт-гастрономічний простір «Остання Барикада» (біля Лядських воріт),
Коли: 28 лютого, 19:00
Бронювання столиків: 068 907 1991.

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення