Майже кожен хотів би вміти грати на піаніно. Але не всі переходять від бажань до дій. Стільки перешкод виникає на шляху: сумніви, незнання нотної грамоти, навіть вибір інструменту викликає труднощі. Але з останнім якраз не так складно впоратися, як багато хто думає. Вибір та купівля свого першого клавішного інструменту ґрунтується на двох ключових моментах: передбачуваному стилі гри та кінцевої мети музиканта. Від цього якраз і залежить те, які клавішні інструменти будуть відповідними.
Інструмент відрізняється меншим розміром, ніж акустичне фортепіано, а за якістю звучання нічим не поступається. Натомість налаштовувати його значно легше. Цей інструмент підійде для гри вдома для себе та близьких. На ньому добре вчитися. На що звернути увагу при виборі:
Слід оцінити і клавіатуру: схожі на справжні чи ні, зручно на них грати, а також оцінити і гучність вбудованої акустичної системи.
Електронні фортепіано дуже можуть допомогти у навчанні: у більшості моделей є вже вбудовані програми для навчання, вбудований метроном, можливість гри в 4 руки та безліч інших нововведень. Наприклад, функція запису занять дозволяє не тільки переслуховувати свій запис, а й відправляти його викладачам поштою або через програми.
Професійні піаністи віддають перевагу і радять акустичний інструмент. За своїм «живим» звуком він справді перевершує «цифру».
При його виборі враховується таке:
Функціонально акустичні інструменти дуже відстають. Але їх набувають не заради різних можливостей, а скоріше для створення ідеально чистого та яскравого звуку клавішних, з чим ці інструменти, безперечно, справляються на 100%.
Синтезатори відрізняються від цифрового піаніно пристроєм клавіатури та функціональністю. Синтезатори створюють звуки різноманітних музичних інструментів, з цього можуть прийти зміну оркестрам.
Синтезатори поділяються на три основні категорії - за технологією генерації звуку.
В аналогових моделях сигнал формується осциляторами (електричними генераторами звукової хвилі), після чого обробляється за допомогою фільтрів та підсилювачів.
У цифрових пристроях джерелом сигналу є цифровий процесор. Цифрові піаніно — так часто називають класичні синтезатори — більш функціональні, підтримують гнучке налаштування і, як правило, коштують дорожче за аналогові.
Гібридні моделі поєднують можливості аналогових та цифрових інструментів та їх способи генерації звуків.
Характеристик та особливостей синтезаторів дуже багато, які у різному поєднанні дають різні моделі. Тому вибір моделей синтезаторів дуже великий. Завжди можна знайти той інструмент, який підійде за потребами та гаманцем.