День Ізоляції 2016: виставка та відео-арт в рамках відзначення 2-ї річниці вимушеного переселення з Донецька до Києва

Подія минула

9 червня 2016 року ІЗОЛЯЦІЯ відзначає другу річницю вимушеного переселення з Донецька до Києва. У програмі вечора - відео-арт від учасників резиденції "Турбореалізм (Прорив)" та Tenpoint, artist talk та DJ-сет Даніеля Малона (Нова Зеландія), а також концерт експериментальної електронної музики за участі Sport and MusicDiser Tape та Qod.

9 червня 2014 року територію заводу ізоляційних матеріалів, на якій розташовувався фонд, захопили озброєні представники так званої «ДНР», заявляючи про свій намір використовувати приміщення для зберігання російської гуманітарної допомоги. Насправді, територія донині використовується як військова база, в'язниця і склад викрадених автомобілів. Евакуювавши команду, ІЗОЛЯЦІЯ продовжила роботу за межами Донецька, здійснюючи свою діяльність на Сході України, в Києві та за кордоном.

Цього року ІЗОЛЯЦІЯ представляє програму, пов'язану з резиденцією і виставкою "Турбореалізм (Прорив)", які відбулися у Донецьку в 2012-2013 рр.

«Турбореалізм» — один із жанрів наукової фантастики, який отримав свій розвиток у літературі 1990-х. Автори, які пишуть в цьому стилі, розмірковують про альтернативи історичного розвитку, про неминучість глобальних війн і катастроф та різні реальності, в яких може одночасно перебувати людина. Резиденція "Турбореалізм (Прорив)", яка зібрала українських та зарубіжних митців, що працюють у жанрі moving image, проходила в Донецьку — місті, яке, як виявилося, зависло між кількома реальностями: радянською, пострадянською, перехідно-капіталістичною та постмодерністською — місті з насиченою і суперечливою історією. Примітно, що один із найяскравіших і найпродуктивніших авторів турбореалізму — донецький письменник-фантаст Федір Березін, який описує в своїх книгах сценарії, за яких розпад Союзу не відбувся, і радянські республіки виграли Холодну війну — деякий час обіймав посаду заступника міністра оборони «ДНР». 
Виставка, що виникла в результаті резиденції, показує переживання митців, які стикнулися з різними формами «турбореалістічного» життя в Донецьку. Учасники резиденції зафіксували стан міста і суспільства та фактично передбачили в своїх роботах усі наступні події — останні дні роботи експозиції в Донецьку припали на листопад 2013 року. 

У рамках "Турбореалізму" в 2012-13 році в ІЗОЛЯЦІЇ працював Даніель Малон. Він створив серію масштабних rave-вечірок на території заводу й звукову інсталяцію, яка діяла протягом місяця. Інсталяція представляла собою мікс із аудіозаписів місцевих музикантів, звуків промислових машин, простих звуків радянського синтезатора та інших інструментів, знайдених у сховищі. З огляду на події, які розгортаються в Україні, Малона запросили на річницю вимушеного переселення ІЗОЛЯЦІЇ з Донецька до Києва, щоб знову відтворити оновлений DJ-сет. Для митця це не просто святкування річниці продовження роботи ІЗОЛЯЦІЇ або присвята мешканцям Донецька після всього пережитого, а й нагода переосмислити новітню історію з огляду на вимоги й потреби сьогоднішнього дня.

Програма подій Дня ІЗОЛЯЦІЇ – 2016:
16.00 - прес-конференція
18.00 - відкриття виставки та artist talk Даніеля Малона
На виставці буде представлено відео-роботи Пола Чейні, Луїзи Нобреґа, Марселя Тюрковскі та Еліз Флорента (учасників виставки "Турбореалізм (Прорив)")
19.00 - Donbass Symphony (1990Now!) - DJ Mix від Даніеля Малона
19.30 - концерт експериментальної електронної музики. Проекти: Sport and Music, Diser Tape, Qod
Вхід вільний.

Подія від організатора:
Події по темі:
Коментарі до події:
Слідкуй за MoeMisto!
Підпишись на щотижневий анонс та читай нас у соціальних мережах
Дивись інші події
Выставка фиалок
Виставки Выставка фиалок
Сб. 22 Липня 10:00 - 20:00
"World Edu". Шоста міжнародна виставка освіти за кордоном
Виставки "World Edu". Шоста міжнародна виста...
Вт. 24 Жовтня 10:00 - 18:00
Шедеври світового вбрання XVIII –XX століть.Сімейні традиції
Виставки Шедеври світового вбрання XVIII –XX...
Сб. 22 Липня
Поставити на мапу. Київ 1:1535
Виставки Поставити на мапу. Київ 1:1535
Сб. 22 Липня 10:00 - 18:00
Зброя та безпека 2017
Виставки Зброя та безпека 2017
Вт. 10 Жовтня
Канікули
Виставки Канікули
Сб. 22 Липня 11:00 - 19:00
In Progress. Дрес-код України доби Незалежності
Виставки In Progress. Дрес-код України доби...
Сб. 22 Липня 11:00 - 20:00
Малярство польське
Виставки Малярство польське
Сб. 22 Липня 10:30 - 17:30
Блог Moemisto
Transylvania Damn Fun снимает клип в Киеве (фото)
Transylvania Damn Fun снимает клип... 14 июня 2017 года редакция афиши Киева MoeMisto побывала на съемках клипа на песню WTF популярной европейской группы на...
День Киева. История праздника
День Киева. История праздника В 2017 г. столица Украины отметит 1535-й день рождения. На самом деле по этому поводу есть много версий. Но принято счит...
Киев. Годы войны
Киев. Годы войны Вторая мировая война началась в 1939 году, в Киев она пришла в 1941... Специально к 9 мая редакция moemisto.ua  подгото...
Читати всі статті