Драма "Я, Денiел Блейк"

Драма "Я, Денiел Блейк"

У прокат виходить фільм-переможець Каннського кінофестивалю 8 грудня на екрани українських кінотеатрів виходить картина, що отримала «Золоту пальмову гілку» на 69-му Каннському кінофестивалі – «Я, Деніел Блейк». Режисер фільму – живий класик британського кінематографа Кен Лоуч.

Герой стрічки – самотній літній роботяга Деніел Блейк. Він – бездоганний тесля, тапісля перенесеного інфаркту змушений залишити своє робоче місце і звернутися по державну допомогу. Людина, яка усе життя присвятила професії, тепер повинна воювати із бездушною бюрократичною системою.

Окрім найвищої нагороди Канн, «Я, Деніел Блейк» отримав приз глядацьких симпатій МКФ у Локарно і був номінований на 5 премій Європейської кіноакадемії.

Режисер Кен Лоуч – визнаний класик британського та світового кіно, володар близько сотні кінопремій і призів міжнародних кінофестивалів, включаючи дві «Золоті пальмові гілки» («Вітер, що гойдає верес», «Я, Деніел Блейк») і два Приза журі («Доля янголів», «Таємний план») Каннського кінофестивалю.

Головна роль у фільмі стала дебютом у повнометражному кіно для британця Дейва Джонса, який до співпраці з Лоучем переважно грав у серіалах. За своє перевтілення у Деніела Блейка Джонс був відзначений премією за найкращу чоловічу роль за версією British Independent Film Awards. Фільм був уперше представлений в Україні у рамках Одеського кінофестивалю і увійшов до програми щорічного фестивалю «Нове британське кіно», а з 8 грудня виходить на екрани кінотеатрів. Картину побачать глядачі у Києві, Вінниці, Львові та Одесі. «Я, Деніел Блейк» демонструється мовою оригіналу з субтитрами.

Медіапартнери: Громадське радіо, The Kiev City, Фраза, Moviegram, MoeMisto

 

 

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення