Дводенний тур «Замки Львівщини»

Дводенний тур «Замки Львівщини»

Дводенний тур «Замки Львівщини» (Дубно - Броди - Олесько - Підгірці - Львів - Звенигород - Старе Село - Свірж - Унів - Золочів).
В Дубно ви оглянете лише палаци Острозьких та Любомирських у фортеці та саму фортецюXVI - XVIII ст. Більш детально Ви можете ознайомитись з цим овіяним історією та легендами містом під час екскурсії Дубенські замки.
У Олеську ми ознайомимось з Олеським замком, одним з найвідоміших замків Львівщини, видатною пам'яткою історії та архітектури XIII - XVIII ст. Перша документальна згадка про замок відноситься до 1327 р. Розташований на давньому рубежі між Галичиною та Волинню, замок до другої половини XV ст. зберігав значення прикордонної фортеці і відігравав важливу роль в боротьбі між Литвою, Польщею та Угорщиною за розподіл українських земель.  В XV ст., втративши своє прикордонне значення, замок стає магнатською резиденцією, хоча і неодноразово зазнає татарських нападів. В 1620-х рр. останній власник замку з роду Даниловичів – Іван – перебудував його у стилі італійського ренесансу. Приблизно таким ми бачимо замок і нині. Цікаво, що у Івана Даниловича, воєводи земель руських, на службі в Олеську був батько Богдана Хмельницького, Михайло Хмельницький. 
В Олеському замку народилися два польських короля - Ян III Собеський (1629) та Корибут Вишневецький (1639). З 1725 року, коли Олесько стало власністю Жевуських, замок починає занепадати і руйнуватися. Замок частково відновлювали в кінці XIX ст. та між двома світовими війнами. Капітальна його реставрація була проведена у 1961-1974 рр. В 1975 р. тут було відкрито філію Львівської картинної галереї, а в 1989 р. на її базі створено державний музей-заповідник “Олеський замок”, куди також входять будівлі монастиря капуцинів, розташованого поруч. В інтер’єрах замку XIII - XVIII ст. експонуються твори середньовічного мистецтва, на території довкола будівель відтворено парк XVII - XVIII ст., водойми, паркові споруди. Відновлений Олеський замок активно використовували кінематографісти, тут знімалося багато художніх фільмів.

Не знайти на Україні такого села, де було б більше давніх пам'яток культури, ніж у Підгірцях. "Село під горою", що було подароване в 1440 році польським королем Владиславом його вчорашньому противнику Івану Підгорецькому за його хоробрість при захисті Олеського замку. 

Про славне місто Львів багато написано. Під час екскурсії містом ми тільки пройдемо старовинними вулицями центра міста, які зберегли пам'ятки XIV - XIX століть. Центр Львова будь-якої пори року вражає і милує око.
Замок в Старому Селі – один з найкрасивіших в Україні. Старе Село розташувалося в мальовничій місцевості в долині річки Давидівка.
У селі Свірж на узвишші над рікою та озером милує око замок, побудований князями Свірзькими у XV ст., а в другій половині XVII ст. перебудований галицьким каштеляном Олександром Цетнером. Замок був родинним гніздом Цетнерів до XIX ст., після чого неодноразово міняв господарів. 
Межи горбами, що їх звуть Гологорами, посеред лісів та ярів, над річкою Гнилою Липою, розташувалось село Унів. В Уневі ми відвідаємо Свято-Успенську Унівську ЛавруXV - XIX ст. 
Тут преподобний Йов Княгиницький, повернувшись з Афону, вперше заклав підвалини організації монастирів Василіанських на зразок афонських. З історією монастиря тісно пов'язані відомі роди Шептицьких, Радиловських, Балабанів, єпископ Макарій Тучапський і багато інших. Відновлений монастир складається з Успенської церкви XVI ст., фортечних мурів XV - XVIII ст. з двома баштами, келій XVII - XIX ст. та будинку митрополита. Під час перебування в Уневі Ви маєте можливість набрати води з цілющого джерела.

Дводенна автобусна екскурсія. Від’їзд з Києва орієнтовно в суботу о 7:00, повернення в неділю до 23:00.
Вартість: 970 грн.
Тур відбувається щомісяця. Про дати туру можна дізнатися за тел.:  (044) 332-06-55.

Коментарі до події