Рекомендовано

Фестиваль "Книжковий арсенал" у Мистецькому Арсеналі

Подія минула
Фестиваль "Книжковий арсенал" у Мистецькому Арсеналі
Фестиваль "Книжковий арсенал" у Мистецькому Арсеналі + 17 фото

20 — 24 квітня, до Всесвітнього дня книги і авторського права, у Мистецькому Арсеналі відбудеться VI міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — найбільша подія в Україні, що об’єднує літературу і мистецтво.

У 2016 році Книжковий Арсенал презентує розширену міжнародну секцію ярмарку та сцену «Кафе Європа». Зокрема, вперше буде представлений колективний стенд німецьких видавництв та спеціальна програма у партнерстві з Франкфуртським книжковим ярмарком, за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Гете-Інституту в Україні.
У програмі фестивалю запланована участь відомих письменників, філософів, літературних діячів та митців з більш ніж 10 країн. Зокрема на Книжковий Арсенал завітають такі видатні автори, як Етгар Керет (Ізраїль, книга «Раптом стукіт у двері», Фоліо), Зиґмунт Мілошевський (Польща, книга «Гнів», Урбіно), Томас Главініч (Австрія, книга «Життя бажань», Книги ХХІ), Ігнасій Карпович (Польща, роман  «Сонька», «Комора»), Каталін Доріан Флореску (Швейцарія, роман «Якоб вирішує любити», Книги-ХХІ), Карола Ханссон (Швеція, роман «Штайнгоф», Комора), інтелектуали Мішель Онфре (Франція, книга “Сила життя. Гедоністичний маніфест”, Ніка-центр) та Ларс Свендсен (Норвегія, “Філософія Свободи”, Видавництво Анетти Антоненко), Райнер Кунце (Німеччина, Книги ХХІ), Бернд Шухтер (Австрія, Книги ХХІ),  Свенья Ляйбер (Німеччина), Манана Менабде (Грузія, роман «А час минав», Видавництво Анетти Антоненко) та інші.

Дитяча програма Книжкового Арсеналу завжди спрямована на розвиток творчого, критичного мислення. Щороку ми шукаємо актуальні теми, нові формати для презентації книжок, корисні та інноваційні заходи для батьків і педагогів. Тема дитячої програми 2016 року — «Особистість і особливе» — охоплюватиме такі важливі питання, як розвиток індивідуальності, повага до іншості, толерантність, а також соціалізація дітей з особливими потребами. Зокрема, Посольство Швейцарії представить стенд книг на цю тему з колекції IBBY. Почесний гість дитячої програми — всесвітньо відомий шведський письменник Ульф Старк, який презентуватиме українські переклади своїх книг «Диваки і зануди», «Чи вмієш ти свистіти, Юганно?», «Моя сестра – ангел» (Видавництво Старого Лева). Також фестиваль відвідає популярна письменниця Вігдіс Йорт (Норвегія, книга «Йорген+Анна=любов, ВСЛ).
Спеціальний міжнародний фокус: дитяча література Скандинавії. Крім того, серед зіркових гостей фестивалю — Марцін Щигельський, володар гран-прі престижного міжнародного конкурсу ім. Астрід Ліндгрен (Польща, книга «Ковчег часу»,  Урбіно). Крім фестивальних заходів, на відвідувачів чекатиме оновлений простір постійного інноваційно-освітнього проекту Мистецького Арсеналу для дітей та підлітків — АРСЕНАЛ ІДЕЙ.

Українська літературна програма також відбуватиметься у оновленому форматі. Щороку у Книжковому Арсеналі беруть участь десятки популярних українських письменників і поетів, що традиційно представляють свої книги, проводять автограф-сесії, майстер-класи, лекції, читання.

Але особливості, що відрізняють Книжковий Арсенал від інших літературних фестивалів в Україні — це вперше випробувані на ньому медійні формати: публічні інтерв’ю, інтелектуальні дискусії між популярними авторами або відомими інтелектуалами, журналістами, експериментальні літературно-музичні перформанси. Ці підходи ми розвиватимемо й надалі. Проте, у 2016 році Книжковий Арсенал, відповідно до найкращих світових практик, посилює «мікропрограмний» підхід, що відмовляється від автоматичного нарощування кількісних показників, надаючи перевагу якісному відбору контенту.
Вперше на Книжковому Арсеналі літературна програма складатиметься переважно з авторських, тематичних проектів, які формуватиме команда спеціально запрошених молодих кураторів та відомих письменників, які вперше виступлять у такій ролі. Також свою авторську програму представить Юрій Андрухович. Серед найпомітніших подій – презентація книги з фотографіями занедбаних синагог, яку створила Йоганна Діль — „Ukraine Series“, передмову до якої написав Андрухович. Цей захід та однойменну виставку організовує Гете-Інститут в Україні.

Серед інщих спецпрограм – поетична сцена, майданчик ілюстраторів, Платформа незалежних, малих книгарень, проект від об’єднання малих видавців Малі.ua, креативні лабораторії від IZOLAB, Платформа електронного контенту, події від фестивалю фантастики Littera Con, французько-українська виставка ілюстрації Pictoric тощо.
Поза тим, на ярмарку буде заснований Видавничий майданчик, аби надати можливість видавцям також презентувати книги, оранізувати дискусії і лекції, що не увійдуть у кураторські програми.

Крім того, Книжковий Арсенал покаже та проведе:

  • Велику мистецьку програму: виставки і майстер-класи з ілюстрації, виставка art book, майстерню текстового дизайну, друкарські майстерні, кафе мальованих історій та графічної прози, майданчик мистецького самвидаву;
  • Ніч Книжкового Арсеналу 23 квітня — музично-поетичну вечірню програму, що відзначатиме Всесвітній день книги;
  • Ніч у бібліотеці – Бібліотеки Києва відкривають свої двері для відвідувачів у ніч на 24 квітня. Читачів чекають діджей-сети, перфоменси, виставки ілюстрацій, презентації книг, кінопокази тощо. Учасники проекту: бібліотека ім. Євгена Кравченка ЦБС Дніпровського району (“Оціум бібліотека”), центральна районна бібліотека ім. М.О.Некрасова ЦБС Голосіївського р-ну м.Києва, міська спеціалізована молодіжна бібліотека “Молода гвардія”, наукова бібліотека ім. М. Максимовича, публічна бібліотека імені Лесі Українки для дорослих міста Києва, відділ мистецтв;
  • Конкурс Найкращого книжкового дизайну, який організовує Книжковий Арсенал, Гете-інститут і фонд «Buchkunst»;
  • «Къырым» — кримсько-татарська спецпрограма,  мета якої ознайомити широку аудиторію з культурним життям кримських татар, їхньою історією та повсякденням. Програма включатиме презентації книг про Крим і кримських татар, виставку видань кримськотатарською мовою, фотовиставку з нагоди виходу мемуарів Мустафи Джемілєва, народного депутата України, Уповноваженого Президентом України у справах кримськотатарського народу, ознайомлення із етнічними обрядами й кухнею кримських татар.

22 квітня: відкриття виставки ілюстрацій до Кримінального кодексу Микити Кравцова. Оскільки кожна стаття кодексу представлена як окрема ситуація, її можна передати у візуальному варіанті, за допомогою символів та образів, що і зробив талановитий український художник. Всі роботи виконані Кравцовим за допомогою синьої та червоної  кулькової ручки. 

АУКЦІОН. На фестивалі створено зал "Дукат" із особливою атмосферою. Тут представлені унікальні книжки, графіка, мапи, документи та плани міст, які будуть виставлятися 23 квітня на аукціоні. Серед топ-лотів визначають: Євангеліє 1637 року (стартова ціна - $3000) та дуже рідке прижиттєве видання віршів Тараса Шевченка 1859 року (стартова ціна - $5000).

В цілому, заплановано більш, ніж 100 унікальних лотів.

Спеціальна кінопрограма. Зокрема, у партнерстві з DocuDays та за підтримки Польського Інституту у Києві відбудеться цикл кінопоказів та майстер-класів, у рамках якого ітиметься про те, як книжки перетворюються на кіно, а режисери стають письменниками.  

В рамках Книжкового Арсеналу-2016 також, вже традиційно, запланована книжкова виставка за участю більш ніж 170 провідних видавництв та міжнародних партнерів. Ярмарок займатиме найбільшу залу Мистецького Арсеналу площею 3500 кв.м.

ДЕТАЛЬНА ПРОГРАМА КОЖНОГО ДНЯ enlightened

Вартість вхідних квитків: дорослий – 50 грн., пільговий – 20 грн. Пільговий вхід дійсний для учнів (старших 12 років), студентів, пенсіонерів за наявності відповідного документу.
АБОНЕМЕНТ на всі дні фестивалю – 150 грн. 
Реєстрація для профессійної аудіторії буде відбуватися з 14 по 18 квітня.
Програма лояльності: у будні з 10.00 до 13.00 – вхід безкоштовний.

Безкоштовний вхід для дітей до 12 років з батьками, інвалідів 1-2 групи, військовослужбовців строкової служби, учасникам АТО, музейним працівникам, членам Спілки художників (за наявності посвідчення). 
Деталі уточнюйте у Організаторів заходу за тел./факс: 044 288 52 25.

Коментарі до події:
Читати ще
Слідкуй за MoeMisto!
Підпишись на щотижневий анонс та читай нас у соціальних мережах
Дивись інші події
Освітній фестиваль Арсенал ідей Рекомендовано
Виставки Освітній фестиваль Арсенал ідей
Ср. 05 Квітня 17:00 - 20:00
Old Car Land 2017 Рекомендовано
Виставки Old Car Land 2017
Пт. 28 Квітня 09:00 - 20:00
Wine Expo Ukraine 2017
Виставки Wine Expo Ukraine 2017
Сб. 29 Квітня 10:00
"І спогади і мрії". Виставка до 100-річчя Тетяни Яблонської
Виставки "І спогади і мрії". Виставка до 100...
Ср. 29 Березня 10:00 - 18:00
TEXTUS. Вишивка, текстиль, фемінізм
Виставки TEXTUS. Вишивка, текстиль, фемінізм
Ср. 29 Березня 13:00 - 20:00
WEGAME 3.0
Виставки WEGAME 3.0
Сб. 08 Квітня
365 днів життя - виставка Валерії Москвітіної в ОБ
Виставки 365 днів життя - виставка Валерії М...
Ср. 29 Березня 10:00 - 00:00
Виставки "Освіта та кар'єра" та "Освіта за кодоном"
Виставки Виставки "Освіта та кар'єра" та "Ос...
Чт. 06 Квітня 11:00 - 18:00
Блог Moemisto
За что борется Aghiazma
За что борется Aghiazma Евровидение по ту сторону экрана, рассуждения о музыкальной индустрии и немного колбасы с изюмом.
Як відсвяткувати 8 березня?
Як відсвяткувати 8 березня? МоєМісто пропонує вам підбірку заходів, які варто відвідати в день головного свята весни.
Всі зірки на YUNA-2017
Всі зірки на YUNA-2017 Приголомшливі вбрання зірок на червоній доріжці, сюрпризи у концертній програмі та всі головні обличчя українського шоу-...