І постала Церква Велика на пагорбах Печерських - Виставка

І постала Церква Велика на пагорбах Печерських - Виставка

До 950-ліття закладення Успенського собору Києво-Печерської лаври! Завітайте на виставку "І постала Церква Велика на пагорбах Печерських". 

Впродовж століть головний храм Києво-Печерської лаври, побудований на честь Успіння Пресвятої Богородиці в період могутності України-Руси, називали Великою церквою. Це був перший кам’яний храм Печерської обителі. Спорудження Успенського собору розпочали у 1073 році, продовжили будівництво у 1075 році і закінчили у 1077. 

На виставці, присвяченій 950-літтю заснування Успенського собору, експонуються історичні та мистецькі пам’ятки ХІ–ХХ ст. із збірки Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”, які висвітлюють історію спорудження храму в Княжу добу.

Це зразки плінфи ХІ –ХІІ ст., зокрема, із знаками та малюнками давніх майстрів, голосники, смальта, фрагменти орнаментованих шиферних плит, які у давнину оздоблювали стіни храму. Серед експонатів – унікальний рельєф із зображенням Богородиці – Оранти ХV ст., ікони написані на плінфі наприкінці ХІХ ст. Уявлення про первісний вигляд храму в ХІ – ХІІІ ст. надають варіанти реконструкцій зроблені архітекторами на основі архітектурно-археологічних досліджень пам’ятки.

Основна мета ювілейної експозиції – представити широкому колу відвідувачів унікальну архітектурну пам’ятку княжої доби - Велику Печерську церкву / Успенський собор, який мав велике значення для розвитку культури і мистецтва і став взірцем для багатьох храмів України-Руси.

Виставку організовано за підтримки Благодійного фонду "Українська лавра"

Експозицію підговлено: відділом науково-фондової роботи, науково-дослідним відділом історії та археології, науково-дослідним відділом вивчення мистецької спадщини, відділ експозиційної роботи, відділом наукової реставрації та консервації рухомих пам'яток.

Куратори виставки: науковці, Ірина Шульц та Роман Качан.
Вартість входить у загальний квиток відвідування виставок.
Локація: Успенський собор, виставкова зала № 2.

Коментарі до події
Розклад