Казкові офорти і задзеркалля - Виставка Романа Романишина

Казкові офорти і задзеркалля - Виставка Романа Романишина

З 11 по 26 червня в ЦСМ «Білий Світ» проходитиме виставка Романа Романишина «3D». Урочисте відкриття виставки – 11 червня о 19:00.

Минув рік від останньої виставки цього автора у Білому Світі – тоді ми мали рідкісну можливість насолодитися офортами найвищої майстерності. Роман Романишин пропонував зазирнути у сконструйований ним паноптикум. Він збирає зі своїх офортів вежі і піраміди, добудовує їх дзеркалами і міфологією. З кожним його приїздом галерейний простір перетворюється на частину потойбічної реальності – лабіринт фавна, Нарнію чи задзеркалля.

Цього разу публіка побачить ще більше славнозвісних кольорових офортів Романа Романишина, в яких автор долає обмеження двомірності. Також нас зустрінуть складні і таємничі, але чарівні левкасні роботи, натхнені змінами пор року. І, нарешті, тривимірний простір Білого Світу наповниться рухом і обживеться мешканцями – скульптурами і кінетичними об’єктами – щоб остаточно занурити глядача у магічну реальність.

«В офорті є якась особлива магія. Магія створення зображення на металі з подальшим перенесенням на папір в дивний дзеркальний спосіб. В час цього дійства кожен раз попадаєш в якесь несподіване ментальне задзеркалля. Це відчуття не покидає мене вже більше тридцяти років, відколи займаюсь офортом. Однак і мідна офортна дошка, і її відбиток на папері фатально приречені на двомірність. А інколи так хочеться зламати канон і втекти від цієї приреченості! Зробити відчайдушну спробу добігти далеко, аж до горизонту, до іншої системи координат, де з’являються додаткові можливості і засоби… Де за всіма законами перспективи паралельні лінії повинні перетинатись. Себто втекти від аскетичного двомірного простору в простір тривимірний. Туди, де окрім понять праворуч-ліворуч і вверх-вниз додається термін “ВГЛИБ”...» (Роман Романишин, 2019)

Відкриття виставки відбудеться 11 червня о 19:00.

Експозиція триватиме до 26 червня.

Розклад роботи галереї: Вт-нд – 11:00-19:00; пн – вихідний. Вхід вільний.

Центр сучасного мистецтва «Білий Світ»

(Київ, вул. Пушкінська, 21а, www.whiteworld.net).

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення