Київський Менестрель - Виставка АТТИЛА МОГИЛЬНОГО

Київський Менестрель - Виставка АТТИЛА МОГИЛЬНОГО

23 вересня в Музеї Однієї Вулиці відкривається нова виставка, присвячена шістдесятій річниці з дня народження видатного київського поета та перекладача Аттили Могильного (1963-2008).

Син відомого поета та правозахисника Віктора Могильного, він був одним із найталановитіших представників «вісімдесятників», автором поетичних збірок «Турмани над дахами», «Обриси міста», оригінальної дитячої повісті «Мавка з кришталевого палацу» і досі не опублікованої міфологічної повісті «Замок Річарда Левине Серце».

Аттила навчався в Університеті ім. Тараса Шевченка, деякий час викладав у Києві та Варшаві, працював у редакціях різних газет та опановував перську мову в Таджикистані. Хтось із знайомих вважав його зверхнім, хтось відлюдькуватим, а він просто мешкав у внутрішньому світі Києва, де українська мова завжди була мовою величного Міста.

 

В тихому світі зимовому,

Золотаве, струнке, горде місто,

Що величі своєї свідоме,

Химерними барвами сяє.

 

Цілком природньо, що справжній киянин не міг оминути Андріївський узвіз – тому поет оспівував у своїх творах і цю вічну вулицю.

 

Від того, що день стає все прозоріший,
сніг, як іскристий пророк,
прозорість цю перетворює
у легку мелодію дахів,

що, мов пасма кольорового диму,
піднімаються вгору з Подолу.

 

Життя і творчість Аттили Могильного надихнули відомого українського митця Стефана-Арпада Мадяра на цикл незвичних картин-кольорописів, які були створені до ювілею і вперше представлені в Музеї Однієї Вулиці.

«Колись, – підмітив письменник Юрко Покальчук, – Стефан Мадяр зробив дивовижне відкриття, побачивши за словом колір, а за поєднанням слів – поєднання кольорів, які врешті складають зрозуміле і прийнятне усім плетиво народних образів. На переконання художника, таємниця душі поета розкривається в його словах, але, переглянута крізь кольорову призму, вона лиш додає, лиш підкреслює глибинність поетового світобачення».

Ця виставка відбувається завдяки дружнім відносинам музею із племінником Аттили –Богданом Могильним та за сприяння й підтримки посольства Угорщини в Україні.

Виставка працюватиме до кінця року.

Коментарі до події
Розклад