Лекція «Від кіно-правди до кіно-доказу: політика істини в документальному кіно»

Лекція «Від кіно-правди до кіно-доказу: політика істини в документальному кіно»

Всі анонси від: Центр візуальної культури

ВІЗУАЛЬНА ЛАБОРАТОРІЯ:
Лекція Юстини Кравчук
«Від кіно-правди до кіно-доказу: політика істини в документальному кіно»

Центр візуальної культури та “Політична критика” запрошують на лекцію  Юстини Кравчук “Від кіно-правди до кіно-доказу: політика істини в документальному кіно”, що відбудетьсяв рамках візуальної лабораторії.

Документальне кіно сьогодні стало одним із пріоритетних репрезентаційних засобів, певною мірою маючи можливість опонувати системи виробництва образів та повідомлень, не прив’язаний до фактів. На перший погляд абсолютно прозоре щодо репрезентованої у ньому реальності, воно покликане об’єктивно відображати певні істини про різні аспекти історичного світу. З іншого боку, таке розуміння об’єктивності було розкритиковане в медіа-теорії як своєрідна форма ідеології, що дозволяє з легкістю інструменталізувати документальне кіно в цілях державної пропаганди.

Якою мірою документалістика висловлює істину? Наскільки ця істина є універсальною? Як вибудовувати співвідношення між фактом і документом в часи, коли поняття «пост правди» врешті вийшло на авансцену? Під час лекції на прикладі деяких критичних документальних фільмів – від Дзиґи Вертова до Харуна Фарокі – буде розглянуто політичні стратегії виробництва істини у документальному кіно.

Юстина Кравчук– культурологиня, перекладачка, членкиня Центру візуальної культури, аспірантка відділу кіномистецтва і телебачення Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського НАН України.

Візуальна лабораторія– це платформа для дослідницького обміну, яка створює можливість публічного обговорення актуальних тем, охоплюючи різноманітну проблематику в площині візуальних студій та гуманітарного знання загалом. Візуальна лабораторія дозволяє продемонструвати процес дослідження, залучаючи усіх зацікавлених до виробництва спільного знання.

П’ятниця, 16 грудня, 19.00
Центр візуальної культури,
Київ, вул. Глибочицька, 44, 2-й поверх

Вхід вільний.

Організатор: Центр візуальної культури

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення