Лекція Мауріціо Грібауді "Париж - столиця ХІХ століття": урбаністичні форми та соціальні практики"

Лекція Мауріціо Грібауді "Париж - столиця ХІХ століття": урбаністичні форми та соціальні практики"

Всі анонси від: Французький інститут в Україні
Подія минула
Вхід вільний

Четвер, 27 жовтня, 19:00
Центр візуальної культури,
Київ, вул. Глибочицька 44, 2-й поверх

Центр візуальної культури та “Політична критика” запрошують на лекцію
Мауріціо Грібауді “Париж – «столиця ХІХ століття»: урбаністичні форми та соціальні практики”, що відбудеться у четвер, 27 жовтня, о 19:00.

Париж часто представляють як “столицю ХІХ століття”. Втіленням цього уявлення стає естетика міського дозвілля, розквіт торгівлі та зародження суспільства споживання, а також енергійна політика міського благоустрою, яка остаточно знищила колишній вигляд міста.

Ці аспекти, безперечно, важливі. Проте, їхнє узагальнення, поширення на всю територію міста та на усе століття, сприяло тому, що численні протиріччя та драматичні розриви, які супроводжували цей процес, залишилися поза увагою. Паралельно до бурхливої культури бульварів всередині міста розвивалися інші форми модерності та соціальної взаємодії. Старі центральні квартали, затавровані сучасниками як середньовічні та антигігієнічні, насправді були заселені активною згуртованою спільнотою, що мала свою ієрархію та власні форми соціальної мобільності.

У своїй лекції Мауріціо Грібауді покаже, яким чином, використовуючи різні джерела, можна виявити складну динаміку, що характеризувала міський простір Парижа протягом ХІХ століття.

Цією лекцією Французький інститут в Україні та Центр візуальної культури продовжують цикл “Місто – дискримінація, сегрегація, інтеграція – французький досвід”, який представляє дану проблему з історичної, соціологічної та демографічної точок зору.

Робоча мова – французька з послідовним перекладом на українську.

Коментарі до події
Дивись інші події Дивитись всі
Цікаві статті по темі Читати все
День Валентина у Києві: Куди піти?
День Валентина у Києві: Куди піти? 14 лютого відзначатимемо найромантичнше свято року - День усіх закоханих. Якщо Ви ще не визначилися, де святкувати його,...
Отримуйте
регулярні оновлення
Афіша Києва завжди з тобою - долучайся до нас у Facebook