Скандинавська музика "Нордична пристрасть"

Скандинавська музика "Нордична пристрасть"

Всі анонси від: Національний камерний ансамбль "Київські солісти"
На карті Володимирський узвіз, 2, Київ (Національна філармонія України)
Подія минула
70-200 грн.

«Київські солісти» запрошують до світу романтичної скандинавської музики:  любовна сюїта фінського композитора Яна Сібеліуса, елегійні мелодії норвезького композитора Едварда Гріга, концерт пристрасті естонського композитора Еркі-Свен Тюйра…

Молодість виконавців – музикантів, диригента, соліста – буде поетичним каталізатором цієї музичної історії.

За сприяння Міністерства культури Естонії
Національний камерний ансамбль «Київські солісти»
Диригент – Еркі Пехк (Естонія)
Соліст – Хейго Росін (Heigo Rosin) (марімба, Естонія)

Програма:
Ян Сібеліус 
- “ Rakastava”, ор.14 
(“Любовна сюїта для струнних, литавр і трикутника”):
І. Кохана ІІ. Шлях закоханих ІІІ. Добрий вечір, моя кохана...прощавай!
Едвард Гріг 
– З циклу «Дві елегійні мелодії», ор.34 
«Весна» , »Поранене серце»
- З циклу «Дві Мелодії для струнних», ор.53 
"Норвезька", «Перша Зустріч»
- З Ліричної Сюїти - «Колискова»
Еркі-Свен Тюйр (Erkki-Sven Tüür)
- "Ardor".Концерт для марімби і струнних

Про учасників концертного проекту.
Перкусіоніст Хейго Росін (нар.1989р.) є першим  виконавцем- ударником  Естонії. Незважаючи на свій юний вік, він  часто виступа в якості соліста з численними професійними оркестрами, включаючи Клайпедський камерний оркестр, Національний симфонічний оркестр Естонії, симфонічний оркестр Ванемуйне і Талліннський камерний оркестр. У найближчих планах -  концерти у Фінляндіії та Німеччині.

Лауреат Aennchen і Eigil Harby Foundation Scholarship (Данія),  перша премія на сучасному музичному конкурсі De Linkprijs в Нідерландах (2013),  перша премія на конкурсі Yamaha  для перкусії (2013).

Хейго Росін був запрошений  до участі  у програмі молодих виконавців Young Performers Career Advancement (YPCA)Y в Нью-Йорку- 2017. Частиною програми є виконання для аудиторії професіоналів галузі у Weill Recital Hall, Карнегі-хол.

Закінчив Естонську академію музики і театру та Королівську консерваторію в Антверпені по класу ударних. Брав участь у багатьох майстер-класах вчителів і педагогів з усього світу, в тому числі: Ші-Е Ву (США), Пія Чунг (Гонконг / Канада), Еммануель Сьорне (Франція), Марк Форд (США),  Девід Фрідман (США), Хакім Лудин (Афганістан) і Педро Карнейро (Португалія).

...Під час виконання він любить грати з емоціями і енергією, встановлюючи глибокий зв'язок з музикою, яку він грає. Практикування більше десяти років карате надихнула Хейго поєднувати рухи карате з його перкусійною грою. Через цей унікальний аспект його гри  Хейго отримав прізвисько "Percussion Athlete" і робить його виступи екстраординарними …

Диригент Еркі Пехк закінчив Естонську академію музики в Таллінні в 1993 році по класу фортепіано, хорове диригування та диригування оркестром. Підвищував свою кваліфікацію в Латвийській музичній академії та в Гільдхолдському музичному коледжі  Лондону (Guildhall School of Music and Drama). Брав участь в мастер-класах Хіроюкі Івакі (Kirill Kondrashin Masterclass, 1990) і Джона Еліота Гардинера (Mozart Interpretation Courses, 1991). 17 років (1994 - 2011) працював диригентом  Естонської національної опери в Таллінні, де провів більш 700 вистав. Був музичним керівником багатьох мюзиклів  компанії «Smithbridge Productions» (1998-2008).

В 2005 році Еркі  Пехк призначений  художнім керівником міжнародного фестивалю оперної музики «PromFest» в Пярну (Естонія). В якості запрошеного гостя в сезоні 2010-2011 Еркі Пехк виступив з оперою Пуччіні «Богема» в Національному академічному театрі опери і балету Республіки Білорусь. У листопаді 2010 року дебютував в Concertgebouw (Амстердам) з оперною студією Нідерландів. З  компанією International Opera Productions виступав в містах Бельгії, Люксембургу і Нідерландів, де диригував оперетами Штрауса «Летюча миша» та Легара «Весела вдова».

Співпрацював з такими відомими музикантами, як скрипалька Тетянна Грінденко, coпpaнo Бapбapa Гeндpікc (Barbara Hendricks), контртенор Макс Емануель Ценчіч (Max Emanuel Cencic), флейтистка Камілла Хойтенга (Camilla Hoitenga), трубач і композитор Маркус Штокхаузен (Markus Stockhausen) .

В 2000 році заснував свой оркестр в Таллінні – «Оркестр XXI століття». Цей колектив виконує в основному сучасний, але і  класичний репертуар естонських і закордонних композиторів. З 2010 року – перший запрошений диригент Симфонічного оркестру Національної державної телерадіокомпанії Республіки Білорусь.

Створення Національного камерного ансамблю “Київські Солісти” – здійснення  мрії відомого скрипаля, професора, народного артиста України Богодара Которовича (1941-2009). Колектив, визнаний слухачами і критиками у різних країнах світу, об`єднує талановитих молодих музикантів України Більшість із них - лауреати національних та міжнародних конкурсів і представляють школу Б.Которовича.

Високий поетичний дух артистів у поєднанні з притаманним українській музичній культурі авангардизмом підкорював світову публіку у таких відомих залах як  Люксембурзький палац та «ЮНЕСКО» в Парижі, Коміше Опер в Берліні, Велика Національна філармонія у Варшаві, “Flagey” у Бельгіії, РадіоКультурхауз і концертний зал замку Ліхтенштейн у Відні,  «Еспланада» в Сінгапурі та на Всесвітній виставці «Експо»(Японія). Ансамбль - запрошений учасник міжнародних фестивалів імені Д.Ойстраха (Пярну, Естонія), сучасної музики «Варшавська осінь» (Варшава, Польща), сучасної музики у Кракові (Польща), класичної музики у Рурі (Німеччина), симфонічної музики в Алжирі, Габала фестиваль в Азербайджані  та    «Музичні    прем`єри    сезону»,  «Київ Музик Фест», «Гогольфест», «Нова музика», «ChamberArt Music»  в Україні.

За активну творчу діяльність у репрезентації української виконавської культури у світі ансамбль «Київські Солісти» отримав статус «Посол української культури» Міністерства закордонних справ України.  2010-го року указом Президента України колективу присвоєно звання «Національний камерний ансамбль».

Коментарі до події (0)

Ви не авторизовані

Дивись інші цікаві концерти Дивитись всі
Цікаві статті по темі Читати все
Что нужно для открытия интернет-магазина
Что нужно для открытия интернет-маг... Сегодня развитие Интернета как поля для предпринимательской деятельности достигло высокого уровня. Сеть стала тем местом...
Слідкуй за MoeMisto!
Підпишись на щотижневий анонс та читай нас у соціальних мережах
Афіша Києва завжди з тобою - долучайся до нас у Facebook