Скандинавська музика "Нордична пристрасть"

Скандинавська музика "Нордична пристрасть"

Всі анонси від: Національний камерний ансамбль "Київські солісти"

«Київські солісти» запрошують до світу романтичної скандинавської музики:  любовна сюїта фінського композитора Яна Сібеліуса, елегійні мелодії норвезького композитора Едварда Гріга, концерт пристрасті естонського композитора Еркі-Свен Тюйра…

Молодість виконавців – музикантів, диригента, соліста – буде поетичним каталізатором цієї музичної історії.

За сприяння Міністерства культури Естонії
Національний камерний ансамбль «Київські солісти»
Диригент – Еркі Пехк (Естонія)
Соліст – Хейго Росін (Heigo Rosin) (марімба, Естонія)

Програма:
Ян Сібеліус 
- “ Rakastava”, ор.14 
(“Любовна сюїта для струнних, литавр і трикутника”):
І. Кохана ІІ. Шлях закоханих ІІІ. Добрий вечір, моя кохана...прощавай!
Едвард Гріг 
– З циклу «Дві елегійні мелодії», ор.34 
«Весна» , »Поранене серце»
- З циклу «Дві Мелодії для струнних», ор.53 
"Норвезька", «Перша Зустріч»
- З Ліричної Сюїти - «Колискова»
Еркі-Свен Тюйр (Erkki-Sven Tüür)
- "Ardor".Концерт для марімби і струнних

Про учасників концертного проекту.
Перкусіоніст Хейго Росін (нар.1989р.) є першим  виконавцем- ударником  Естонії. Незважаючи на свій юний вік, він  часто виступа в якості соліста з численними професійними оркестрами, включаючи Клайпедський камерний оркестр, Національний симфонічний оркестр Естонії, симфонічний оркестр Ванемуйне і Талліннський камерний оркестр. У найближчих планах -  концерти у Фінляндіії та Німеччині.

Лауреат Aennchen і Eigil Harby Foundation Scholarship (Данія),  перша премія на сучасному музичному конкурсі De Linkprijs в Нідерландах (2013),  перша премія на конкурсі Yamaha  для перкусії (2013).

Хейго Росін був запрошений  до участі  у програмі молодих виконавців Young Performers Career Advancement (YPCA)Y в Нью-Йорку- 2017. Частиною програми є виконання для аудиторії професіоналів галузі у Weill Recital Hall, Карнегі-хол.

Закінчив Естонську академію музики і театру та Королівську консерваторію в Антверпені по класу ударних. Брав участь у багатьох майстер-класах вчителів і педагогів з усього світу, в тому числі: Ші-Е Ву (США), Пія Чунг (Гонконг / Канада), Еммануель Сьорне (Франція), Марк Форд (США),  Девід Фрідман (США), Хакім Лудин (Афганістан) і Педро Карнейро (Португалія).

...Під час виконання він любить грати з емоціями і енергією, встановлюючи глибокий зв'язок з музикою, яку він грає. Практикування більше десяти років карате надихнула Хейго поєднувати рухи карате з його перкусійною грою. Через цей унікальний аспект його гри  Хейго отримав прізвисько "Percussion Athlete" і робить його виступи екстраординарними …

Диригент Еркі Пехк закінчив Естонську академію музики в Таллінні в 1993 році по класу фортепіано, хорове диригування та диригування оркестром. Підвищував свою кваліфікацію в Латвийській музичній академії та в Гільдхолдському музичному коледжі  Лондону (Guildhall School of Music and Drama). Брав участь в мастер-класах Хіроюкі Івакі (Kirill Kondrashin Masterclass, 1990) і Джона Еліота Гардинера (Mozart Interpretation Courses, 1991). 17 років (1994 - 2011) працював диригентом  Естонської національної опери в Таллінні, де провів більш 700 вистав. Був музичним керівником багатьох мюзиклів  компанії «Smithbridge Productions» (1998-2008).

В 2005 році Еркі  Пехк призначений  художнім керівником міжнародного фестивалю оперної музики «PromFest» в Пярну (Естонія). В якості запрошеного гостя в сезоні 2010-2011 Еркі Пехк виступив з оперою Пуччіні «Богема» в Національному академічному театрі опери і балету Республіки Білорусь. У листопаді 2010 року дебютував в Concertgebouw (Амстердам) з оперною студією Нідерландів. З  компанією International Opera Productions виступав в містах Бельгії, Люксембургу і Нідерландів, де диригував оперетами Штрауса «Летюча миша» та Легара «Весела вдова».

Співпрацював з такими відомими музикантами, як скрипалька Тетянна Грінденко, coпpaнo Бapбapa Гeндpікc (Barbara Hendricks), контртенор Макс Емануель Ценчіч (Max Emanuel Cencic), флейтистка Камілла Хойтенга (Camilla Hoitenga), трубач і композитор Маркус Штокхаузен (Markus Stockhausen) .

В 2000 році заснував свой оркестр в Таллінні – «Оркестр XXI століття». Цей колектив виконує в основному сучасний, але і  класичний репертуар естонських і закордонних композиторів. З 2010 року – перший запрошений диригент Симфонічного оркестру Національної державної телерадіокомпанії Республіки Білорусь.

Створення Національного камерного ансамблю “Київські Солісти” – здійснення  мрії відомого скрипаля, професора, народного артиста України Богодара Которовича (1941-2009). Колектив, визнаний слухачами і критиками у різних країнах світу, об`єднує талановитих молодих музикантів України Більшість із них - лауреати національних та міжнародних конкурсів і представляють школу Б.Которовича.

Високий поетичний дух артистів у поєднанні з притаманним українській музичній культурі авангардизмом підкорював світову публіку у таких відомих залах як  Люксембурзький палац та «ЮНЕСКО» в Парижі, Коміше Опер в Берліні, Велика Національна філармонія у Варшаві, “Flagey” у Бельгіії, РадіоКультурхауз і концертний зал замку Ліхтенштейн у Відні,  «Еспланада» в Сінгапурі та на Всесвітній виставці «Експо»(Японія). Ансамбль - запрошений учасник міжнародних фестивалів імені Д.Ойстраха (Пярну, Естонія), сучасної музики «Варшавська осінь» (Варшава, Польща), сучасної музики у Кракові (Польща), класичної музики у Рурі (Німеччина), симфонічної музики в Алжирі, Габала фестиваль в Азербайджані  та    «Музичні    прем`єри    сезону»,  «Київ Музик Фест», «Гогольфест», «Нова музика», «ChamberArt Music»  в Україні.

За активну творчу діяльність у репрезентації української виконавської культури у світі ансамбль «Київські Солісти» отримав статус «Посол української культури» Міністерства закордонних справ України.  2010-го року указом Президента України колективу присвоєно звання «Національний камерний ансамбль».

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення