Вечір серенад - Концерт Київського камерного оркестра

Вечір серенад - Концерт Київського камерного оркестра

Всі анонси від: Національна філармонія України

14 серпня у Національній філармонії України у рамках фестивалю оркестрової музики «Літні музичні промені» звучатимуть серенади Вольфганга Амадея Моцарта, Петра Чайковського та Едварда Елгара у виконанні Київського камерного оркестру.

Серенада – один із найромантичніших старовинних жанрів. Зазвичай, це – ліричний музичний твір, який обов’язково комусь присвячений. Серенади відомі від епохи Середньовіччя, коли їх виконували трубадури увечері або вночі під вікнами коханої. Жанр набув особливого поширення в Італії та Іспанії. Співак сам акомпанував собі на лютні, мандоліні або гітарі. Пізніше серенада увійшла і в оперу. Наприклад, серенада Дон Жуана з однойменної опери Вольфганга Амадея Моцарта, серенада графа з опери «Севільський цирульник» Джоаккіно Россіні.

Один із найпопулярніших творів Моцарта – «Маленька нічна серенада» для ансамблю із двох скрипок, альта, віолончелі та контрабасу (часто виконується у виконанні струнного оркестру). Написана у Відні 1787 року, коли Моцарт працював над оперою «Дон Жуан». Але вперше ця серенада була виконана вже набагато пізніше.

Чайковський багато в чому продовжував ідеї Моцарта. Майже через століття, 1880 року, Чайковський написав власну «Серенаду для струнного оркестру». У цьому творі «моцартівське» проявляється у відчутті форми, легкості та прозорості фактури. «Серенаду» композитор присвятив німецькому віолончелісту, диригенту, композитору та педагогу Карлу Альбрехту, з яким познайомився у Москві. Цей твір Чайковського став не менш популярним, ніж серенада Моцарта.

Молодший сучасник Чайковського – англієць, скрипаль та композитор, сер Едвард Елгар. Його «Серенада для струнного оркестру» – версія «Трьох п’єс для струнного оркестру» – написана у 1888-1892 роки. Якраз у цей час композитор одружився з письменницею Елліс Робертс, яку дуже любив. І хоча в партитурі немає позначень, але, мабуть, твір присвячено саме їй. Сам автор вважжав цю «Серенаду» своїм найкращим твором.

ВЕЧІР СЕРЕНАД.
Київський камерний оркестр.

Програма:
В. А. Моцарт – Маленька нічна серенада, К. 525.
Е. Елгар – Серенада для струнного оркестру, тв. 20.
П. Чайковський – Серенада для струнних, тв. 48.

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення