Виставка "ПЕТРИКІВСЬКИЙ РУШНИК" в Національному заповіднику "Софія Київська"

Виставка "ПЕТРИКІВСЬКИЙ РУШНИК" в Національному заповіднику "Софія Київська"

Виставка картин та предметів побуту з петриківським розписом
Дрес-код на відкриття: вишиванкаenlightened
На проекті будуть представлені наступні експонати: 

- Мальовки на папері
- Рушники та хустки, розписані петриківськими візерунками
- Картини на полотні
- Дерев’яні тарелі 
- Дерев’яні ужиткові вироби 
- Дерев’яні меблі 
- Скрині
- Порцеляна з петриківським розписом
- Одяг від ТМ «Синій льон» з вишивкою за мотивами петриківського розпису
- Фотопроект про життя села Петриківка 
- Інсталяція з 7 000 гільз «МАМАЙ – український БУДДА»
Художники:
Галина Назаренко
Тамара Вакуленко
Олександр Вакуленко
Ігор Лісний
Наталія Статива-Жарко
Олена Ярмолюк
Олександр Опарій 
Тетяна Гарькава 
Студенти Дніпропетровського театрально-художнього коледжу, спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво
На проекті також будуть представлені петриківські картини та дерев’яні вироби з приватних колекцій. 
Фотопроект 
Марія Савоскула
Сергій Коровайний
Етноодяг: ТМ «Синій льон» 
Організатори проекту:  Асоціація майстрів народного мистецтва України, Національний заповідник "Софія Київська"

** Петриківський рушник – це арт-проект Асоціації майстрів народного мистецтва України, який організовано спільно з Благодійним фондом "КОЛО". Проект покликаний показати традиційний розпис з нової сакральної та філософської сторони - в контексті сучасної традиційної культури України.
З давніх часів рушник є найголовнішим символом слов'янської атрибутики та української культури. Рушник супроводжує людину на усіх етапах її життя та покликаний принести добро, достаток, здоров'я та захистити від негараздів. 
"Петриківський рушник" вирізняється тим, що виконується фарбами на полотні, за допомогою традиційних інструментів розпису - щіточок, зокрема "кошачкою", пальцями майстра, рогозинкою, тощо. А вишиті квіти перетворюються на мальовані цибульки, волошки, мальви, калинку, виноград.
Мальований рушник має таке ж саме символічне, обрядове та міфологічне значення як і вишитий рушник, адже будується він за усіма традиційними канонами кольору, композиції та символіки. Але при цьому набуває нового вигляду завдяки петриківським орнаментам та особливій техніці розпису.
Основу експозиції виставки складуть традиційні розписи на папері (так звані «мальовки» та декоративні панно) з різноманітними сюжетами – це і чарівні птахи, і сценки з життя українців («Різдво», «Весільний потяг», «Козак Мамай» тощо), і все виконано в техніці петриківського розпису. Важливим елементом виставки стануть розписані вироби з дерева – скрині, тарелі, ужиткові речі, та навіть меблі у виконанні студентів Дніпропетровського художнього училища.
Фотографи Марія Савоскула та Сергій Коровайний на виставці презентують документальний фотопроект про життя сучасної Петриківки, який вони знімали протягом шести місяців. Це - добірка з світлин, котрі покажуть життя як майстрів, так і звичайних мешканців села. 
Художниця з Петриківки Галина Назаренко на виставці презентує свій новий проект - інсталяцію з 7000 гільз "Мамай – український Будда" зроблений за мотивами петриківського розпису. Гільзи для цієї інсталяції було привезено із зони АТО представниками БФ «Маки», волонтерами (Тетяна Шкапяк, Максим Дмитрієв, Андрій Коляда, Юлія Курочкіна, Іван Кондратенко, Ігор Левін, Антон Філіпп, Анжеліка Солонська, Юрій Мисягін Тетяна Пєшкова), солдатами та просто небайдужими людьми. «Мамай» - це символ української мудрості, незалежності та сили.
Асоціація майстрів народного мистецтва України, що заснована 2015 року в селі Петриківка, об'єднує провідних майстрів петриківського розпису небайдужих до долі народного мистецтва.  
Подробиці на сторінці організаторів у ФБ: 
https://www.facebook.com/events/495406517331341/
Місце проведення: Національний заповідник "Софія Київська" (Хлібня), м.Київ, вул.Володимирська, 24, тел. (044) 279-41-65, (050)888-89-34, [email protected]
Дата проведення: 24.03.16-04.05.16 
Офіційне відкриття: 24.03.16 о 17:00 

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення