Виставка «Сонячний Великдень-2016» в Центрі Української Культури та Мистецтва

Виставка «Сонячний Великдень-2016» в Центрі Української Культури та Мистецтва

Всі анонси від: Центр Української Культури та Мистецтва

Відкриття виставки – 22 квітня о 18:00

Організатор: Центр Української Культури та Мистецтва.
Сонячний Великдень – щорічний проект із популяризації великодніх традицій у декоративно-прикладному мистецтві різних регіонів України.  Через вироби широкого розмаїття від майстрів різних напрямів ми демонструємо суть одного з найважливіших християнських свят – Великодня.

Ця тема займає особливе місце в українській культурі. Через візерунки писанок і витинанок, вишивку, через сюжети ікон, картин і ткацьких композицій, Великдень пронизує всі пласти ужиткового мистецтва нашого народу.

Цього року в експозиції можна буде побачити вироби талановитих майстрів, серед яких: писанки, гобелени та килими, народні ляльки, витинанки, плетиво з кукурудзи, вітражні розписи, вишиті рушники та сорочки, вироби з лози, скла, соломи, кераміки, тіста. Кожен виріб продемонструє неповторний колорит свого регіону походження.

Особливе місце в експозиції займе колекція решетилівських гобеленів, створених Ольгою Пілюгіною. Роботи, виконані в техніці ручного ткацтва, вразять відвідувачів витонченістю виконання, винахідливим символізмом та барвистістю кольорів.

Також,  в межах «Сонячного Великодня-2016» експонуватиметься художня виставка «Янголоманія», де будуть представлені графічні твори відомої художниці Марини Ващенко. Також в цьогорічній експозиції буде представлена виставка старовинних вишитих рушників та сорочок з колекції Олександра Опарія.
Довгоочікуваним сюрпризом стане презентація серії робіт «Великоднє диво». Сплетені з трави та соломи тотемні тварини, що походять з глибин української міфології, створені відомою майстринею Лесею Колосенко та дітками-вихованцями майстерні «Колодій», зі спеціалізованої школи-інтернату в Глинську Сумської області.
Окрім цього, протягом всього часу проведення «Сонячного Великодня-2016» в Центрі Української Культури та Мистецтва діятиме Великодня Пошта, за допомоги якої кожен зможе підписати вітальну листівку та відправити її або своїм близьким.

Також, з 22 квітня до 10 травня відбудеться серія родинних майстер-класів. Усі бажаючи зможуть навчитися основам писанкарства, виготовленню витинанок, янголів із кукурудзяного листя, птахів з тканини та народної ляльки. Створені власноруч роботи дозволять вам та вашим діткам глибше зрозуміти символіку свята Великодня. Ласкаво просимо! Вхід вільний!

Графік проведення майстер-класів: 
Витинанка

22 квітня о 18:30;
29 квітня о 17:00;

Писанкарство

26 квітня об 11:00
28 квітня о 17:00
5 травня о 17:00

Птахи з тканини
22 квітня о 18:30

Народна лялька

23 квітня о 14:00
 27 квітня о17:00
6 травня о 18:00

Ангели з кукурудзяного листя

25 квітня о  17:00
10 травня об 11:00. 
Участь дітей у майстер-класах – безкоштовна. Участь дорослого – 30 грн. Запис на майстер-класи  –  обов’язковий, за № тел. (044) 425-12-66, 093-49-53-756.
Час роботи виставкових залів: Пн.- Пт. – 10:00 – 19:00; Сб. – 10:00 – 18:00; Нд. – вихідний
Адреса Центру Української Культури та Мистецтва: Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В, ст.м. «Контрактова площа» (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)

www.dolesko.com
Із питань акредитації на відкриття виставки, стосовно отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів  –  звертайтеся до Ольги Музиченко за № тел.: 097-98-22-783 або по е-mail: [email protected]

 

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення