Сучасний український символізм та Михайло Врубель - Виставка

Сучасний український символізм та Михайло Врубель - Виставка

В Національному музеї «Київська картинна галерея» (вул. Терещенківська, 9) відкрилась виставки «СУЧАСНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ СИМВОЛІЗМ ТА МИХАЙЛО ВРУБЕЛЬ» у рамках нового музейного проекту «ДІАЛОГ ЧЕРЕЗ СТОЛІТТЯ». В експозиційному просторі музею вперше представлені твори Михайла Врубеля разом із роботами сучасних українських митців.

У рамках виставкового проекту «Діалог через століття. Сучасний український символізм та М. Врубель» здійснюється спроба створити простір спілкування між митцями різних епох, яких об’єднує прагнення до створення не буквальних, проте багатозначних і утаємничених символічних образів.

Виставковий проект реалізується за участі ЦСМ «Білий Світ».

Організаційний партнер – Арт-центр «Альтер Его».

Куратори проекту: Світлана Стоян, Олена Боримська.

В Національному музеї «Київська картинна галерея» знаходяться унікальні роботи Михайла Врубеля, творчість якого саме за часів «київського періоду» почала набувати ознак символізму завдяки зануренню в атмосферу традицій візантійської й давньоруської образотворчості.

Врубелівський образ Демона, який вперше народжується саме за часів «київського періоду», містико-символічні мотиви «Надгробного плачу», «Богоматері-Оранти» та інших творів митця вперше зустрілись в експозиційному просторі музею із художніми роботами сучасників задля спроби вступити у міжчасовий діалог, демонструючи споконвічні інтенції художників до актуалізації мови символів.

Виставковий проект об’єднує як твори Михайла Врубеля, що знаходяться у постійній експозиції на другому поверсі музею, так і роботи, надані з фондів, що будуть експоновані у залах першого поверху в просторі мистецького «діалогу» разом із творами сучасних українських митців.

Учасники проекту:

Петро Бевза, Андрій Блудов, Олег Денисенко, Роман Романишин, Володимир Бахтов, Тетяна Бахтова, Микола Журавель, Андрій Цой, Олексій Малих, Олексій Анд, Дмитро Грек, Петро Антип, Єгор Зігура, Олексій Владіміров, Анатолій Фурлет, Ірина Вештак-Остроменська, Юрій Вакуленко, Олександр Янович, Марина Афанасьєва.

Відкриття виставки відбудеться 2 жовтня о 18:30

Експозиція триватиме до 20 жовтня

Адреса музею: вул. Терещенківська, 9

Розклад роботи музею: з 10:00 до 17:45, крім понеділка та четверга.

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення