Виставка творів родини Жолудів

Виставка творів родини Жолуді! 

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкрилась виставка "Монументальне мистецтво, скульптура, кераміка родини ЖОЛУДІВ", яка презентує роботи чотирьох художників – Олександра, Лариси, Аліни та Сергія Жолудів, створені протягом 2003 – 2019 років.

"Мистецькі символи запорізької землі" – друга назва виставки художників, на творчість яких історія запорізького краю має безпосередній вплив. Саме запорізька земля з її безмежними степовими просторами, могутнім Дніпром, живописними курганами, архаїчними кам’яними скульптурами живить та надає снаги творчості талановитим митцям.

Провідними темами, що пронизують всі їхні роботи є глибинна любов до рідної землі, історія України та запорозького козацтва. Митці надають перевагу тривимірній скульптурній і живописній пластиці, де кожен із них по-своєму шукає нові форми втілення задуму.

Олександр Жолудь і його син Сергій народилися в Запоріжжі, а їхні дружини, Лариса та Аліна – уродженки Волині та Закарпаття. Всі художники отримали освіту в одному з провідних мистецьких закладів України – Львівській національній академії мистецтв (колишній Інститут прикладного і декоративного мистецтва). Художники дуже близькі по духу і, водночас, дуже різні у творчих проявах. Вперше родина Жолудів наважилася на спільну виставку в стінах одного з провідних художніх музеїв України. До відкриття експозиції видано каталог творів художників.

Кожен із митців має свій художній стиль: поліхромні розписи керамічних скульптур Лариси перегукуються з насиченими кольоровими та динамічними розписами Аліни, а алегоричні, іноді казкові, кам’яні скульптурні композиції Сергія ніби спираються на міць історико-міфологічних скульптурних постатей, що створює Олександр. Кожен митець має свій інтонаційний стиль та особливі засоби інтерпретації обраної теми.

За плечима кожного автора – досвід великої кількості виставкових проектів та персональних виставок, пленерів, симпозіумів, фестивалів. Їхні твори зберігаються в музеях України та  приватних колекціях.

Виставка триватиме до 26 жовтня 2020 року.

Адреса музею:                                  вул. Лаврська, 9, корп. 29

Куратор виставки:                           Бекетова Ірина, зав. відділу НМУНДМ

тел. 280 36 93.

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення