Затишна "Хата на Пріорці"

Затишна "Хата на Пріорці"

«Хата на Пріорці» - це відділення Музею Тараса Шевченка, на вул. Вишгородській, 5.

1. «Хата на Пріорці» - дійсно хата. Дерев’яна, дубова, з великими вікнами, адже будували її для проживання улітку. Але тут настільки затишно відвідувачам, що її варто відвідати у будь-яку пору року. До того ж поряд (за дерев’яним парканом) знаходиться Березовий гай, а біля ганку квіткові клумби та криниця. Воду з неї не набереш, проте цю воду пив Тарас Шевченко у серпні 1859  року. Під час проживання у господі Варвари Пашковської.

Важко знайти серед нас людину, яку здивуєш присутністю Шевченка у тій чи іншій місцевості. Єдина річ, яка є на вулиці Вишгородська, 5 і пов’язана із життям Шевченка, це хата. Хата-музей, начиння якої ніколи не торкалися рук poeta clarus.  Чому ж сюди варто прийти?

2. (Пункт перший пролунав ще перед питанням) Більшість речей, що експонуються в «Хаті на Пріорці» були передані мешканцями Пріорки, які особисто зустрічалися із поетом. Інші були придбані на антикварному ринку: вони носії духу кінця ХІХ століття. Хоча є предмети першої половини ХХ століття.

3. Експонати знаходяться надзвичайно близько до свого відвідувача: немає захисного бронежилету, який розділяє простір між столітнім гаманцем і тобою. У свою чергу екскурсоводи залюбки пояснять, чому той гаманець такий видовжений і просторий.

4.  Тут  часто проводять не тільки екскурсії, але й цікаві заходи: наприклад, лекція катерини Диси про чаклунство в Україні, виставка робіт художниці Ольги Дзюрбей,  містична вечірка з гарбузами.

У музеї можна:

Наблизитись до життя міської людини ХІХ століття. Зазирнути до шафи  із французькими та російськими парфумами (екскурсоводи завіряють: запах парфум давно вивітрився). Шафа була придбана на барахолці, деякі фляжки знайдені під час розкопів на Подолі.

Познайомитись із Лускунчиком, хоч Новий рік далеко не щоденне свято (тонконогий пристрій із реберцями)

Побачити сковорідку для «київського варення» з вишень. Такі цукати користувалися величезним попитом у Російський імперії, на жаль, його рецепт втрачено.

Відкрити скриньку для карт. Спеціальну скриньку для двох колод, прикрашену українським мотивом. До речі, Шевченко не любив грати в карти, особливо на гроші.

Дізнатися принцип роботи самовару. Бо не дарма прикрашає стіл тульський самовар: ветеран багатьох виставок, як помітно із його штампів.

Почути як рипить німецька кавомолка (перша третина ХХ століття), вона досі (!) меле каву.

Почути як рипить старезний годинник. Хоч годинник вже давно не дає бій (раз на рік і палка стріляє).

Помилуватись лялькою Варварою (таку іграшку не кожна родина могла придбати у ХІХ столітті!) і ведмедиком у національному одязі.

Налякатись щипцями для завивання вус. Їх треба нагріти на вугіллі, перш ніж підсунути до обличчя. Бр-р-р.

Хочете дізнатися більше? Приходьте. Але редакція MoeMisto.ua попереджає, сюди захочеться повернутись.

( І повертайтеся: музей працює щодня, крім неділі і понеділка. З 10-ти до 18:00)


 

Коментарі до події
Дивись інші події Дивитись всі
Цікаві статті
Отримуйте
регулярні оновлення
Афіша Києва завжди з тобою - долучайся до нас у Facebook