7 способів підвищити чоловічу фертильність

mdclinics.com.ua
Автор:
mdclinics.com.ua
30 вересня 2022

Фертильність — це здатність заводити потомство. Проблеми з фертильністю зустрічаються у чоловіків та жінок практично з однаковою частотою, при цьому фахівці багатьох країн із тривогою відзначають постійне зростання чоловічої безплідності. Поговоримо про те, як покращити чоловічу фертильність.

7 способів підвищити чоловічу фертильність

Перше, що потрібно зробити

Якщо у вас є причини підозрювати безпліддя, потрібно обов'язково звернутися до лікаря, уролога чи андролога, і здати спермограму. Спермограма — метод діагностики чоловічої фертильності номер один. За її результатами може виявитися, що проблема потребує медичного втручання. Тоді не варто відвертатися на інші, менш ефективні методи та гаяти час. До них можна повернутися після лікування або після консультації з лікарем під час нього, щоб підвищити ефективність терапії. Надалі мова піде не про лікування, а про покращення якості сперми нелікарськими методами.

Намагайтеся вести здоровий спосіб життя

Це підтримує загальне здоров'я хорошому рівні. Репродуктивна система не функціонує окремо від організму, тому на неї це також впливає сприятливо.

Позбавтеся зайвої ваги

Зайва вага може спричинити чоловічу безплідність. Нормалізація ваги є умовою лікування безпліддя. Позбавлення зайвої ваги покращує обмін тестостерону, добре впливає на якість сперми, а ще покращує психологічний стан та ​​лібідо.

Обмежте вживання алкоголю

Алкоголь знижує рівень тестостерону та погіршує якість сперми. Не йдеться про один-два келихи вина або пива за обідом, скоріше про постійне зловживання. Якщо ви знаєте за собою таку схильність, можливо варто відмовитися від алкогольних напоїв зовсім.

Будьте фізично активними

Регулярні фізичні навантаження є умовою підтримки здоров'я, зокрема, вони підвищують рівень тестостерону. Дослідження підтверджують, що фізично активні чоловіки мають вищий рівень тестостерону та кращу якість сперми ніж ті, що ведуть малорухливий спосіб життя. Однак не варто й перестаратися, отже надмірне фізичне навантаження виснажує організм і має зворотний ефект, тобто погіршує фертильність.

Налагодьте свій сон

rn53qo-MyoRLGQRnViCJcf7PYEoHSlqMz-DXwdfF2cZ8bWqni2-uBrpGBeT0UHBLsAo1HZvsRYvT3lJqpXCArBdDkiAnGCV2_KTP5cb7KlBABR2jO0kh_rI-2BrLxPdFzS5uFnzd7TgxuQyZp0vlse1bsjIU-b_Obyu7Um8IFdWgNIH3HmAn2cmSxGZc

Повноцінний нічний сон — одна з умов правильного функціонування організму, зокрема гормональної системи. Нестача сну, як і його надлишок, призводить до погіршення показників спермограми.

Слідкуйте за харчуванням

Раціон має бути повноцінним та збалансованим. Для нормальної функції чоловічої репродуктивної системи важливі фолієва кислота, вітаміни С, Д та Е, цинк. Ці речовини краще отримувати з продуктів, ніж з біодобавок — природні набагато краще засвоюються. Кращим перекушуванням є жменя горіхів. Рекомендовано не зловживати м'ясними продуктами, а також соєю. Соя багата ізофлавонами, які погіршують якість сперми.

Навчіться розслаблятися та знімати стрес

Стрес погіршує фертильність та вбиває лібідо, а також зменшує сексуальне задоволення. Можливою причиною фахівці називають вплив гормону стресу кортизолу. Під час тривалого стресу рівень кортизолу збільшується, одночасно знижується рівень тестостерону. Зменшити стрес допоки він не переріс в тривожний розлад можна за допомогою релаксації, тобто вмінню розслаблятися за потреби. До методів релаксації належать не лише медитація та йога, а й повільна прогулянка парком, хобі, зустріч з друзями або хороший фільм, все те, що викликає у вас позитивні емоції та умиротворення. І, звичайно ж, слід дотримуватися балансу праці та відпочинку.

Події по темі:
Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення
Читай інші статті
Срібні сережки – вибір тих хто обирає вишуканість
Срібні сережки – вибір тих хто обир... Прикраси для вух дуже популярні. Причому вони настільки затребувані що зустрічаються не тільки в жіночих колекціях, а й...
Лайфкахи від Flowers.ua: як обрати букет квітів та доглядати за ним
Лайфкахи від Flowers.ua: як обрати... Букет квітів — це відмінний спосіб сказати коханій про свої почуття, подарувати незабутні емоції та привітати рідних зі...
Все про мінеральну вату
Все про мінеральну вату Мінераловатний утеплювач - це матеріал, який складається з тонких волокон скла або ж базальту, які поєднані між собою кл...